banner300

Yotube Bursasporx.com

Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri kıran kırana geçti

Karacabey Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen geleneksel Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri kıran kırana geçti.

Genel 23.05.2017, 15:51
Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri kıran kırana geçti

13 farklı kategoride 280 sporcu altın madalya için mücadele ederken, Kırkpınar davul durna ekibinin şenlendirdiği müsabakaları, binlerce Karacabeyli adeta nefeslerini tutarak izledi. Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri, Karacabey Karasu merasındaki panayır alanında gerçekleştirildi.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen güreş müsabakalarında 280 pehlivan mücadele etti. Kıran kırana geçen mücadelelerin ardından birinciliği, 2009-2010 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil kazanırken, ikinciliği Ramazan Bircan ve üçüncülüğü ise Hüseyin İyican ve Fatih Bakır birlikte göğüsledi.

Dereceye giren pehlivanlara madalyalarını Belediye Başkanı Ali Özkan takdim etti. Özkan, "Ata sporumuzu ilçede yaşattığımız için gururluyuz. Bunun yanı sıra bu güzel müsabakaları Uluabatlı Hasan’ın adıyla yaşatmamız daha da sevindirici. Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen pehlivanlar kıyasıya bir mücadele sergiledi" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@