banner300

Yotube Bursasporx.com

Bursa Büyükşehir'den spora bir yatırım daha

Yeni stadyum, amatör kulüplere sahalar, eğitim kurumlarına spor salonları, branşlara özel tesisler ve mahallelere yüzme havuzları ile Bursa’yı sporda da marka kent haline getiren Büyükşehir Belediyesi, Çamlıca Anadolu Lisesi’ne yapılan spor salonunu da hizmete aldı. Sadece okul öğrencilerine değil 7’den 70’e her kesime hizmet verecek salonun açılışını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptıkları yatırımlarla Bursa’yı spor kenti yapmak ve sağlıklı kentlerde bir alanda daha Türkiye ve dünyaya örnek olmak istediklerini söyledi.

Genel 24.05.2017, 17:02 24.05.2017, 17:06
Bursa Büyükşehir'den spora bir yatırım daha

Çamlıca Anadolu Lisesi’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonu, Başkan Altepe, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Okul Müdürü Engin Koç, okul öğrencileri ve davetlilerin katıldığı törenle açıldı.

Salonun açılışında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çamlıca Anadolu Lisesi’ne kazandırılan ve gerçek anlamda vizyon sahibi gençlik yetişmesine katkı sağlayacak yatırımdan başta okul öğrencileri olmak üzere 7’den 70’e herkesin yararlanacağını söyledi. Salonun hizmete alınmasında katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ileten Başkan Altepe, “Şimdiden bu tesisimiz başta okulumuza, Nilüfer ilçemize ve Bursamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Altepe, hedeflerinin Bursa’yı spor kenti yapmak ve sağlıklı kentlerde örnek olmak olduğunu ifade etti. Bir yandan en iyi eğitimlerin verilebilmesi için okulların fiziki mekanlarını yenilerken diğer yandan hemen hemen tüm eğitim kurumlarını spor salonlarıyla donattıklarını belirten Başkan Altepe, sadece Bursa’da 200’ün üzerinde spor tesisi yaparak bu konuda Türkiye’deki en büyük hamleyi gerçekleştirdiklerini vurguladı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Bursa’da adeta tüm gençlerin spor yapabilir hale geldiğini anlatan Başkan Altepe, “İşte onlardan birini daha bugün hizmete alıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla artık sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ses getiriyoruz. Büyükşehir Belediyespor, atletizmde Avrupa şampiyonu oldu. Güreşte yine Avrupa şampiyonluğu çıkarttık. Voleybolda ikinci kez Avrupa şampiyonluğunu elde ettik. Bu yıl masa tenisinde hem Türkiye hem de Avrupa şampiyonu olduk. İşte tüm bu başarılı sonuçlar yatırımlarımızın birer sonucu” diye konuştu.

Salonun açılış töreninde konuşan Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi ise Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim ve spor yatırımlarıyla Bursa’nın adeta şaha kalktığını ifade etti. Milli Eğitim olarak Büyükşehir’den sadece spor branşlarında destek almadıklarını, okulların her türlü ihtiyacının giderilmesi noktasında en büyük destekçi olarak yanlarında yine Büyükşehir’i gördüklerini söyleyen Tüfekçi, “Yapılan yatırımlarla Büyükşehir’in kentsel dönüşümde yaşadığı yeniliği, çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişiminde yaşamak istiyoruz. Tarihimizdeki altın sayfalara yeniden dönmek, insanımızı eğiterek evrense ölçüde bir kuşak oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çamlıca Anadolu Lisesi Okul Müdürü Engin Koç da yaptığı konuşmada, genç ve dinamik bir okul olduklarını kaydederek, gençliğe ve insana dair düşlerinin olduğunu dile getirdi. Konuşmasında en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun altını çizen Koç, “Üreten bir gençlik yetiştirmek ve başarı sıralamasında Bursa’da ilk 4 okul arasında yer almak en büyük hayalimiz. Yapılan bu yatırım da düşlerimizin gerçekleşmesinde önemli basamak olacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından spor salonunu açılışı, Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Çamlıca Anadolu Lisesi Okul Müdürü Engin Koç, günün anısına Başkan Altepe’ye çiçek ve plaket takdim etti. Açılışın ardından Başkan Altepe, okul öğrencileriyle voleybol oynadı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@