Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel "Çok mutluyuz çok gururluyuz, Avrupa'da bir devrim yaptık desem abartmış olmam. Herkes Frutti Extra Bursaspor'u konuşuyor Avrupa'da. Tüm Bursa'ya armağan olsun. Uzun zamandır maalesef Bursa halkı böyle bir başarıya hasretti. Finalde işimiz kolay değil ama buraya kadar favori olan takımları yenerek geldik. Artık her takım bizden çok korkuyor. Bizde finalde elimizden geleni yapıp kupayı Bursa'ya getirmek istiyoruz." dedi.

İŞİN SIRRI AİLE OLMAK

Bu süreçteki en büyük motivasyon sorusuna Nedim Yücel "Aslında eksildikçe çoğaldık bu bir gerçek. Yönetim başkan oyuncular Uludağ ailesi, takım bir birine çok kilitlendi. Hepimiz bir aile oldu. Sene başında istediğimiz gibi başlayamadık, çok şansız maçlar kaybettik. Hep önde olduğumuz maçlar kaybettik. Fakat daha sonra takım bir birine alışınca, aile ortamını yakalayınca başarı geldi. Benci bu işin sırrı aile olmak." dedi.

BİR DAVET GELECEĞİNİ UMUYORUZ

EuroLeague katılma ihtimallerinin olduğunu belirten Genel Menajer Nedim Yücel "Kesin bir hak kazanılmış değil ama öyle bir ihtimalimiz var. Bir davet geleceğini umuyoruz biz. Şu anki bütçemizle EuroLeague hatta EuroCup'ta da çok zorlandığımız dönemler oldu. Finale çıktım ama EuroCup'ın formatı gerçekten çok yorucu. Andorra takımı normalde Eurocup'ta oynamasa, İspanya liginde zirveyi zorlayabilecek bir takım. Fakat yolculuklar her gün her hafta bir maç olması gerçekten takımı çok yoruyor. O yüzden bütçe işi sadece biz karar veremeyiz, Bursa halkının da destek olması lazım. Tüm Bursa halkı kenetlenirse EuroCup'ta bir şansımız olacağını düşünüyorum." dedi.