Mevcut Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın adaylığını Divan Kurulu’na sunduğu gün, kendisine rakip olan Raşit Barışıcı’nın da desteğini arkasına alan Saitoğlu, yolda birlikte yürüyecekleri Barışıcı ile neden aday olduklarını açıkladı.

“Kaos çıkmasın diye çekildik, hata ettik”

Recep Günay ile birlikte imza teslim sürecini birlikte yaşayan Raşit Barışıcı o gün yaşananları anlatarak Recep bana, “Raşit Ağabey müsaade edin ben başkan adayı olayım. Merak etmeyin en kısa zamanda kulübü genel kurula götüreceğim. Birimizden birisi fedakarlık yapsın” deyince ben de tamam dedim. Ve Bursaspor’a genel kurul süreci açmak adına biz de geri çekildik. Hakkı Recep’e tanıdık. Bursaspor’a kaos yaratmamak için geriye çekildik. Hata etmişiz” dedi.

Recep Günay’ın “kongre kararı alacağı” sözüne güvenerek geri çekildiklerini vurgulayan ve adeta kandırıldıklarını söyleyen Saitoğlu, acil kongre çağrısı yaptı.

Recep Günay’a seslenen Saitoğlu, “Buradan sesleniyorum. Lütfen! Vermiş olduğunuz sözü en kısa sürede yerine getirmenizi rica ediyorum.” dedi.

“Her ay taraftarla görüşeceğiz”

Göreve geldikleri takdirde her ay Bursaspor taraftarıyla bir araya geleceklerini ve onların da görüşlerini alarak birlikte yol alacaklarını belirten Ersoy Saitoğlu, yeri geldiğinde taraftar yeri geldiğinde ise yönetici olacaklarını söyledi.

“Ali Ay ve Emin Adanur’la görüşmek isteriz”

Ersoy Saitoğlu, hedeflerinin ayrıştırıcı değil bütünleştirici bir mantıkla ilerlemek olduğunun algını çizerek eski başkanların fikirlerini alacaklarını belirtti. Saitoğlu, eski başkanlardan Ali Ay, Emin Adanur ve Mesut Mestan gibi isimlerle de bir araya gelerek, yapılacak fikir alışverişiyle Bursaspor’u ortak akılla eski güzel günlerine döndürmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

“İmamın kayığına kadar adayız”

Ali Ay’ın geçtiğimiz hafta basın toplantısında mevcut yönetimin 10 gün içerisinde kongre kararı almadığı takdirde adaylıktan çekileceğini beyan ettiğinin hatırlatılması üzerine kendisinin böyle bir tutum sergilemeyeceğini belirten Saitoğlu, “İmamın kayığına kadar adayız. Allah sağlık verdiği sürece” ifadesini kullandı.

Editör: Haber Merkezi