Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye'nin en büyük atletizm salonu olan Osmangazi Atletizm Salonu'nda Dünya ve Avrupa şampiyonlarında başarı elde eden Osmangazi Belediyespor'un milli sporcuları ile bir araya geldi.

reastgtry-64de061c0aa72

Dündar, programda belediyenin spor yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. 

73 metre açıklığıyla ile Türkiye'nin en büyüğü olan dev tesiste Başkan Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ile birlikte, 400 metre engellide Dünya ve Avrupa Şampiyonu Berke Akçam, 110 metre engellide Balkan Şampiyonu Ayetullah Demir, Disk atmada Balkan Şampiyonu Enes Çetinkaya ve çekiç atmada Balkan Şampiyonu ve dünya şampiyonası finalisti Emre Çiftçi ile farklı branşlarda başarılı olan sporculara ödül verdi.

Ekran görüntüsü 2023-08-17 145404

Osmangazi Atletizm Salonu'nu, Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımlarıyla hizmete açılmıştı.

Küçükbalıklı Mahallesi'nde 73 metre çatı ara mesafesi ile 15.000 m² alan üzerine inşa edilen salon, 8 kulvarlı pist, 1000 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir. Pist uzunluğu ise 120 metre, 6 koşu ve 4 ısınma kulvarı yer alıyor.

fhj-64de05dd28e27

Salonda, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) belirlediği 2000 lükslük aydınlatma değerini karşılayan armatürler ile 356 adet özel tasarım LED aydınlatma armatürü kullanıldı.

Salonda; IAAF'ın belirlediği standartlarda hakem odaları, sporcular için kondisyon salonu, fitness, duş, kafeterya ve basın odası gibi fiziki mekanlar da inşa edilmiştir. 

awearf-64de05b92af7d

Dev tesisin iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) ihtiyacı için salonun ısısını istenilen değerlerde tutan otomasyonlu klima santrali kuruldu.

Salonun, ısıtma ve sıcak su ihtiyacı güneş panellerinden karşılanırken; engelli sporcular için de engelsiz bir ortam mevcuttur.

TÜRKİYE'NİN YILDIZLARI BURADA YETİŞİYOR

Sporu, rekabeti ve dinamizmi simgeleyen estetik bir mimariye sahip olan salon, sırıkla atlama, gülle atma, yüksek atlama, koşu pisti ve ısınma alanları ile atletizm dalında sporcuların yetişmesini sağlıyor.
 

Editör: Haber Merkezi