Maçın ilk dakikalarında iki takımda birbirini tartarken geride çok fazla boşluk vermeden kontra ataklarla gol aradılar.Dakikalar 30 u gösterirken Erdem'in kazandığı topta ceza sahası içinde topla buluşan Mehmet Türker güzel bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirmeyi başardı.Golden sonra oyuna tutunmaya çalışan İ.Gençlergücü rakibinin üstüne giderken Demiryolu Gençliksporda Engin Demir ortasahadaki etkili oyunu ile rakibe boş alan bırakmadı.İstediği pozisyonları bir türlü bulamayan Gençlergücü ilk yarının son dakikasında 10 kişi kaldı.

İkinci yarıya oyuncu değişikliği ile başlayan Demiryolunda geçen maçın yıldızı Doğukan oyuna girdi.Hem skorun vermiş olduğu avantaj hemde rakibin 1 kişi eksik olmasını iyi değerlendiren ev sahibi ekip rakip kalede daha etkili olmaya başladı.Doğukanın üst üste çalımlarından sonra yerde kalmasıyla hakem penaltı noktasını gösterdi.Penaltı da topun başına kaptan Semih skoru 2-0 a getiren golü attı.Golden sonra da hız kesmeyen Demiryolu yine Doğukan'ın çabasıyla getirdiği topta kaptan Semih kendisinin 2. Takımının 3. Golünü atarak skoru 3-0 a getirdi.Maçın son bölümlerinde İnegöl Gençlergücü frikikten attığı golle farkı 2 ye indirirken;Demiryolu maçı 10 İnegöl Gençlergücü maçı 9 kişi tamamladı.

Maç sonrası galibiyet yemeği veren takımın sponsoru aynı zamanda STÇ Kadın Futbol Takımının da başkanı Serkan Çağlar oyuncuları kutladı.