Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın önderliğinde 22 branşta Bursa ve Türk sporuna yeni sporcular kazandırmayı sürdüren Bursa’nın İncileri, takım sporlarında aldığı başarılı sonuçlarla Bursa’yı sporda marka kent haline getirme yolunda önemli adımlar atıyor. Bu doğrultuda spora ve sporcuya yapılan yatırımların meyvesi de alınmaya tüm hızıyla devam ederken basketbolda elde edilen muhteşem başarı ve alınan şampiyonluk da planlı ve doğru yatırımların taçlandırılmasını sağladı. Altyapıya verilen önemle geleceğin şampiyon sporcularının yetiştirilmesine olanak sağlanırken, bu sezon Kadınlar Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü kadrosunda 3 altyapı sporcusunun yer alması ve başarıda pay sahibi olmaları mutluluğu bir kat daha artırdı.

Ligin son maçında TOFAŞ Spor Salonu’nda karşılaştığı İstanbul Üniversitesi’ni 112-53 mağlup eden ve ligi de mutlu bitiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol Takımı’nda mücadele sonrasında kupa coşkusunun yanı sıra elde edilen önemli başarının mutluluğu yaşandı. Bursa’nın İncileri, İstanbul Üniversitesi karşısında aldığı sonuçla ligde oynadığı 28. maçında 27. galibiyetini alırken, elde edilmesi güç bir başarıya da imza attı. TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini 26-20 önde tamamlayan Burs ekibi, mücadelenin ikinci yarısına ise 56-32 üstün girdi. Karşılaşmada üçüncü periyodu 85-45 önde kapatan Bursa’nın İncileri, maçtan da 112-53 galip ayrılarak sezonu da galibiyetle kapattı.

Elde edilen şampiyonluk nedeniyle oldukça mutlu olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanımız Gökhan Dinçer, ‘Öncelikle bizleri sürekli destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a teşekkürlerimizi sunuyorum. Şampiyonluk yolunda idari kadromuz, teknik ekibimiz ve oyuncularımız takım olmanın ruhunu bize yaşattılar. Güzel bir sezon geçirdik. Tarihi bir başarı sergiledik. Sezon boyunca verilen emeklerin karşılığını şampiyonluk kupasıyla almak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bundan sonra Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin demirbaşları arasında yer almak istiyoruz. Kadro çalışmalarımıza da başlıyoruz. Altyapıdan oyuncularımızın da yer aldığı güzel bir kadro oluşturmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş da bizlere altyapıdan sporcu yetiştirme talimatı verdi. Bu doğrultuda diğer branşlarımızda olduğu gibi basketbolda da altyapı yatırımlarımız devam edecek’ diye konuştu.

Karşılaşmayı AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Nurullah Yıldız da takip etti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor'a şampiyonluk kupasını ise Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, madalyarı ise Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Şahin takdim etti.