Günay‘ın mazbata törenindeki söylemleri camiada tartışmalara neden oldu.

Recep Günay basın mensuplarına konuşurken “Bursaspor‘un 1 milyar, 1,5 milyar borcu yok! Bunu Ömer Başkana da söyledim. Bursaspor‘un böyle bir borcu yok! Bursaspor‘un vergi, SSK ve personel borcu haricindeki tüm borçları geçersizdir. Tüzük ve kanuna aykırıdır. Eski yönetimlerin yaptığı işler ve borçlardan kulüp sorumlu tutulamaz. Yok hükmündedir.

Transfer tahtası için Bursaspor‘a CAS‘tan ceza kesemezler! Orada davalık olan futbolcuları kim alıp ettiyse onlar sorumludur. Bizim transfer tahtamız açıktır. Bizim böyle bir cezamız yok! Bizim böyle bir cezamız olsa Türkiye Futbol Federasyonu bizi lige almaz! UEFA kriterlerine göre, Bursaspor‘un böyle bir borcu varsa biz ligde olamayız. Ben TFF‘yi aradım. Ayın 20’sinde randevu verdiler. Hukuk kurullarına gideceğim. “Bursaspor bu hale gelirken sessiz kaldınız. Bundan öncekilere yaptıklarınızdan ya bize de yaparsınız. Ya da başınızı ağrıtırız.” diyeceğim.

UEFA, TFF‘ye diyor ki; “Gözümüzden uzaksınız, sizi göremiyoruz. Ama kulaklarımız da duymuyor değil. Madem bu dava açanlar, Bursaspor‘dan şikayetçi olanlar var. Siz neden Bursaspor‘u lige alıyorsunuz. Diye soruyor.” ifadeleriyle kafaları karıştırdı.

Editör: Haber Merkezi