Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i ziyaretinde karşılaştığı Bursaspor Başkanı Sinan Bür ve yönetici arkadaşlarına üstlendikleri zor görevde başarı diledi.

“Ben her zaman yanınızdayım” diyen Çağlar, “Sizin fedakarlığınızı tebrik ediyorum. Zor durumdaki kulübe sahip çıktınız, süreci götürmeye çalışıyorsunuz. Merak etmeyin, moralinizi de bozmayın önümüzdeki süreçte bir yere gelinecek” dedi…

BURSASPOR DÜZLÜĞE ÇIKACAKTIR

Yeşil beyazlı kulübün yeniden ayağa kalkması için sürecin biraz sancılı ilerlediğini ancak Bursa’nın bu işin üstesinden gelebileceğini ifade eden Cavit Çağlar, “Bursaspor konusu masaya yatırılacaktır. Belediye başkanlarımız da göreve yeni başladılar. Onlar da durumu bir görsünler. Ortak akılla kulübümüz düzlüğe çıkacaktır. Ben de, bugüne kadar hiçbir zaman kaçmadım, bundan sonraki süreçte de elimden ne gelirse yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

TFF YÖNETİMİ ACİLEN DEĞİŞMELİ

Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin acilen değişmesi gerektiğini vurgulayan Devlet eski Bakanı Çağlar, “İstenmeyen kişiler şu an görevde duruyor ve Türk futboluna zarar veriyorlar. Her türlü şikayet var. Kulüpler Birliği ve kulüpler birleşip bir an önce yeni başkanı seçmeli. Yeni kararlar alınmalı, değişecek bir şey varsa değiştirmeliler. Kulüpler için bir af çıkartılıp, ligden düşme bir kereliğine kaldırılabilir” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TÜRK SPORU İÇİN ŞANS

Türk sporunun en büyük şansının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydeden Çağlar, “Spora çok yakın birisi… Sporu sevdiği için sadece futbol değil tüm branşları çok yakından takip ediyor. Yalnız, böylesine sporu seven bir Cumhurbaşkanımız varken, Bursa’nın bu kadar yoksun olmaması gerekirdi. Biz de artık, sesimizi her ortamda daha da fazla yükseltmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Olay