Futbolcu Sözleşme Sponsorluğu

Bsnet'in haberini okuduğumda , daha önce de benzer fikirlerin hayata geçmediğini anımsayıp biraz duruldum ama sonra en azından çorbada tuzum olsun diye, daha çok insana bu fikrin ulaşması için yazmaya karar verdim. Çünkü gerçekten müthiş bir fikir.

Bursaspor adına yapılmayan maddi yardımların en büyük mazereti hep "Paralar nereye gidiyor bilmiyoruz." oldu.

Eski dönemlerdeki bilinmezliklerin oluşturduğu güvensiz ortamdan dolayı,sponsor bulmakta zorlandık.Ancak bu proje bu mazereti tamamen rafa kaldırıyor. Sponsor kesinlikle parasının nereye gittiğini bilecek.

Sistem şöyle:

Futbolcunun maaş yükü sponsorlar arasında paylaşılacak.

Örneğin yıllık maaş yükümlülüğü 1 milyon lira olan bir oyuncu için, oyuncu, kulüp ve sponsor firma arasında üçlü yeni bir sözleşme yapılacak.5 firma bu sözleşmeye katılsa,her biri 200 bin ödeyerek destek sağlayacak. Bu sayede de kulüp de oyuncu da derin bir nefes alacak. Bu sözleşme yükümlülüğü adına sponsor firma vergi avantajı da elde edecek.

İşte tam bu noktada bence BTSO'ya büyük bir fırsat doğuyor.

İbrahim Burkay Bey bu işe bir eğilse,bir çok sponsor bulabilir, bulmalıdır da.

Lütfen, tüm sosyal medya hesaplarından bu konu ile ilgili paylaşımlar yapıp, doğru ve moral veren bir dil ile BTSO'yu göreve çağıralım, baskı da yapalım.

İş adamlarımızın canları sağolsun ama bu sene hep arzu ettiğimiz desteği göremedik. Bu konuda maddi kaynağın gideceği yer belli olduğu için artık onların da gönlü rahat eder herhalde.

Yönetimimiz de boş durmamalı. Her gün firmaları gezmeli,hediye formalarla gidip projeyi anlatmalı. Zaten adamakıllı bir başlasa bu proje çorap söküğü gibi gelir devamı.

İnşallah diyelim.

Lütfen bu konuyla ilgili mesajlarınızda BTSO'yu etiketleyip, projeye destek vermelerini isteyin. Ama hakaret etmeden, insanları incitmeden, Bursasporluya yakışan şekilde.

Saygılarımla.