banner300

Yotube Bursasporx.com

Şemsettin Baş "Çok zor bir maç bizi bekliyor"

Bursaspor Durmazlar’ın tecrübeli Baş Antrenörü Şemsettin Baş, Türkiye Basketbol Ligi’nin 27.haftasında Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda oynayacakları Nesine.Com Eskişehir Basket maçı hakkında açıklamalarda bulundu.

Basketbol 09.03.2017, 16:32
Şemsettin Baş "Çok zor bir maç bizi bekliyor"

Şemsettin Baş, geçtiğimiz hafta  54-73’lük skorla deplasmanda alınan Düzce Belediyespor galibiyeti değerlendirerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi "Çok iyi oynamadığımız bir maçı savunma yaparak kazandık. Çünkü hücumda başarılı olamadık. Çok üretken değildik. Kolay hücumları sayıya çeviremedik. Düzce takımını iyi savunma yaparak çok düşük skorda tutup, maçı kazandık. İlk 2 periyot dışında kolay bir maç oldu gibi görünüyor ama bence çok da kolay değildi. Çünkü Düzce çok ters bir takım. Kazandığımız için mutluyuz"dedi.

Sahaya mücadelemizi yansıtmalıyız
Cumartesi günü saat:19:00’da Atatürk Spor Salonu’nda lider Eskişehir Basket takımı ile oynayacakları maçta tribün desteğine çok ihtiyaçlarının olacağını belirten Baş, "Cumartesi günü lig lideri ve Federasyon Kupası’nı kazanan Eskişehir Basket takımı ile karşı karşıya geleceğiz. Rakibimizin tek hedefi var ve bir üst lige çıkabilmek.   Yatırımıyla, bütçesiyle ve oyuncu kadrosuyla iyi bir takımla oynayacağız. Zor bir maç bizi bekliyor. Bu tip maçları kazanmak istiyorsanız, sahaya %100’ünüzü vermek zorundasınız. Çünkü karşı takım hatayı affetmeyen tecrübeli bir takım. Hafta sonu kendi basketbolumuzu oynayıp mücadele kısmında savaşmak zorundayız. Bu önemli karşılaşmaya taraftarımızı bekliyoruz. Onlarla çok daha iyi oynuyoruz. Çok baskı yapıp maçı kazanmak istiyoruz" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@