2-4 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen InternationalFederation Kyokushin (Ifk) 3. Open Balkan Şampiyonası’nda YıldırımBelediyesporlu İrem Mingsar, Büyük Bayanlar kategorisinde Balkan Şampiyonuolarak önemli bir başarıya imza attı. 15 yıldır karateyle ilgilenen Mingsar,Avrupa’da ve Türkiye'de düzenlenen birçok farklı organizasyonda mücadele ederekönemli dereceler elde etti. Balkan şampiyonu unvanıyla Aralık ayındadüzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan Mingsar altın madalyaalmak için çalışmalarını aralıksız sürdürürken yine yüzlerce gence karateeğitimi vererek şampiyonlar yetiştiriyor.

YB (1)-7

HEDEF: AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Disiplinli ve en sert sporlardan biri olan Kyokushın karate branşında büyükbayanlarda Balkan Şampiyonu olan İrem Mingsar, “Kyokushın karate yapıyorum ve bu diğer karatelere göre en sert ve endisiplinli sporlardan birisi. Bu branşta derece yapmak çok zor. İller arasında,Türkiye çapında ve uluslararası arenada derecelerim oldu. Büyük bayanlarkategorisinde Türkiye’ye ilk dereceyi ben getirdim. Avrupa Şampiyonası’ndansonra Dünya Kupası’nda üçüncü olarak derece yaptım. 2-4 Haziran tarihleri arasında İstanbul’dadüzenlenen International Federation Kyokushin (Ifk) 3. Open BalkanŞampiyonası’nda birinci olarak ülkemizi temsil ettim. Hedefim Aralık ayındadüzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda bayrağımızı göndere çekmek” diye konuştu.

YB (2)-7

SPOR KENTİ YILDIRIM

Yıldırım Belediyespor'un amatör branşlarda Türkiye'nin en iddialıkulüpleri arasında olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,yüzme, karate, güreş başta olmak üzere pek çok branşta milli takımlara sporcuverdiklerini ifade etti. Gerçekleştirdikleri spor yatırımlarının meyvelerinigörmeye başladıklarını belirten BaşkanOktay Yılmaz, “Ulusal, uluslararası arenada ülkemizi temsiledip önemli başarılara imza atan sporcularımızı tebrik ediyorum" diyekonuştu.

Editör: Haber Merkezi