Bursaspor'u düzlüğe çıkarmak için uğraş verdiklerini ifade eden Başkan Ay "Birlikteliği sağlayamazsak açık ve net söylüyorum Bursaspor'u kötü günler bekliyor. Belediye Başkanımıza, Valimize, İbrahim Burkay'a teşekkür ediyorum. Yönetim yalnız başına bu işin üstünden gelemez. Bizler nereye kadar katkı yapacağız?. 8.5 milyon Euro'nun üzerinde bir katkımız var. 12 milyon Euro geriden gidiyoruz. Bursaspor için bütün sanayiciler, işadamları, esnaf, taraftar, herkes elinden geldiği kadar katkı yapsın" dedi.

Bursaspor'u bıraksınlar
Kombine satışları hakkında bilgi veren Başkan Ali Ay 'Kombinede rakamları düşürdük. Buna rağmen rakam 7 bin 500'lerde. 2 bin 500'de DOSAB aldı. OSB, BTSO bütün biletleri taraftarlara dağıtacakmış diye birşey duydum. Bu işin organizesini BTSO yapıyor. Bizim konuşmamızda bu kombineler fabrikalara dağıtılacak. Böylece diğer taraftarlarımızı kattığımız zaman rakamı 40 bin olarak düşündük. Kombine alan taraftarlara teşekkür ediyorum. Bursasporlu böyle olur. Beklemediler aldılar. 200 lira verip kombine alamayacaksa Bursaspor'u bıraksınlar. Sonra 'Başkan transfer yapsana' diyorlar. Bunlardan gelir elde edeceğiz ki, borçları ödeyelim.'diye konuştu.

Ayak bastı parası giriyor!
Görev sürecinde birçok sıkıntı yaşadığını belirten Başkan Ay 'Çok bunaldım. Bazen bırakıp gitmeyi düşündüm. Bırakıp gitsin diyenler vardır mutlaka. Sağlık olsun. Dedim ki, sezon sonuna kadar buradayız. 1 senemiz var. Projelerimiz inşallah gerçekleştiririz. Şuan bankalarda bu projeler için 50 milyonluk limit var. Sponsor olan kişiler belli başlı kişiler. Bunu genele yayılmasını istiyorum. Gelin hep beraber el birliğiyle bu işi yapalım. Bunu yapacak kapasitemiz var. Beklentimiz var. Projeleri hayata geçirmek için de para lazım. Gelen bütün paralar bankaya gidiyor. 32 milyona yakın ayak bastı parası geliyor, 30 milyonu bankaya gidiyor.' şeklinde konuştu.

Kamp iyi geçiyor
Avusturya'da oyuncuların durumundan memnun olduğunu ifade eden Başkan Ali Ay 'Kamp iyi gidiyor. En büyük problem hava şartları. Ancak çocuklar yağmur çamur demeden çalışıyorlar. Hazırlık maçlarımızı iptal ediyoruz çünkü futbolcuları riske atmak istemiyoruz. Çok fazla yıldırım, şimşek çakıyor. Allah korusun. Bunlar için maçları iptal ettik. Memnun oyuncular şuan. Hoca çok memnum. Güzel bir hazırlık dönemi geçiyor.'dedi.

11 oyuncuyla yollarımız ayrılacak
Takımdan ayrılacak isimlerle kamp dönüşü görüşeceklerini ifade eden Başkan Ay 'Geçen senelerde yapılan yanlışlar vardı. Bir mevkiye fazladan oyuncular alınıyordu. Şuan burada 30 tane oyuncu var. Bursa'da da oyuncularımız var. 11 oyuncu gidecek. Bir kısmı tabiki  genç isimler. Geçen sezondan hocamızın düşünmediği isimler var. Kamp sonunda görüşeceğiz, yollarımız ayrılacak.'diye konuştu.

Mert Galatasaray'a gidecek
Kaleci Mert Günk'un durumu hakkında bilgi veren Ali Ay 'Mert özünde çok iyi bir insan. Ama biz kulübün bütçesini düşünmek zorundayız. Mert'in maliyeti 1 milyon Euro'nun üzerinde. 2.kaleci için yüksek rakam. Bursaspor için çok yüksek. Kendisiyle görüştük, yarın (bugün) Galatasaray'la anlaşacağız gibi.'dedi.

Badu bugün belli olacak
Transferi gündemde olan Badu için son aşamaya geldiklerini ifade eden Başkan Ay 'Udinese'den Badu'yla görüşüyoruz. Kendisi onay verdi. Kiralama bedeli için ile arkadaşlar konuşuyor. Yarın (bugün) cevap verecekler. Hocanın istediği bir isim. Sonuna kadar gideceğiz.'ifadelerini kullandı.

Volkan Şen Yusuf Erdoğan ne olacak?
Başkan Ali Ay, Fenerbahçe'yle yollarını ayıran Volkan Şen ve Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan transferlerini de değerlendirdi. Başkan Ay 'Volkan Şen'le ilgili konuşulmuş, bitmiş bir şey yok. Hoca 'olsa iyi olur' dedi aslında. Hayalperest olmamak lazım. Yusuf Erdoğan üzerinde durduk. Beşiktaş'la konuşması oldu. Trabzonspor yüksek bir rakam isteyecek. Şuan görüştüğümüz 2-3 oyuncu var. Hafta sonuna kadar gelişme olabilir. Bu sene yoğurdu üfleyerek yiyiyoruz. Kanat 2 tane lazım. Onun için uğraş veriyoruz. Belki forvet alacağız. Kanat özellikli forvet olabilir. Sağ bek çalışmaları yapılıyor. Ligler başlamadan olması gerekiyor transferlerin.  Bitirmemiz gerekir dedim hocaya. O da hep 'Başkan sabır' diyor. Kaktı yapacak isimler üzerinde duruyoruz' dedi.

Transfer yapmak kolay
'Geçen sene büyük travma yaşadık. Korkularım var. Yaşanmaması gerekiyordu. Ama maalesef oldu. Buradan hepimizin ders çıkarması lazım. Biz ders çıkardık. Onun için böyle davranıyoruz. Transfer yapmak kolay. Dünya kadar futbolcu var. Düşünüyoruz, tartışıyoruz, hocanın çevresinden faydalanıyoruz. Hata yapmamak üzerine şuan böyleyiz. İyi de gidiyoruz. Defans hattımız gayet güzel. Barış'ın yanına bir isim alacağız. 6 numara üzerinde hocamız çok duruyor. Olacak kimse merak etmesin. Bize güvensin taraftarlarımız.'

27 tane loca satıldı
'Loca satışları çok önemli. 27 loca satıldı. 43 tane locamız var. Kapı isimleri var. 2 tribün ismi var. Bunların toplam değeri 8-10 milyon doları buluyor. Yapılsa belki günü yakalayacağız.

Messi'yi alsak 'boyu kısa' derler
Ali Ay 'Herkes aklı selim hareket etsin.Biz de hata yaptık ama elimde belli bir bütçe var. Bir kesim ise sadece krizden besleniyor' dedi. Başkan Ali Ay, camiaya ise şu mesajı verdi: 'Dedikodu olmasın. Benim herkese kapım açık. Bursaspor bu hale geldiyse dedikodular yüzünden geldi. Yani bizde maalesef herkes konuşuyor ve yazıyor. Ama katkı koyan hiç kimse yok. Bize beceriksiz diyorlar. Biz de hata yaptık ama elimde belli bir bütçe var. O bütçeyle hareket etmem gerekiyor. Bizim diğer kulüpler gibi harcayacak büyük paramız yok. Yeni çıkan kulüpler 80 milyonla başlıyor. Biz eksi 300 milyonla başlıyoruz. Ben o eleştirenlerden daha çok seviyorum Bursaspor'u. Herkes aklı selim hareket etsin. Gelir yok, gelir belli.'

Bir hoca avukata vermiş!
'Eski bir hoca avukata vermiş bizi, Eski hocalardan birisi daha dava açmak üzere. Bunlarda Bursasporluyum diye geçiniyor. Böyle Bursasporluluk olmaz. Herkesin ismini vereceğim. Öyle çocuk oyuncağı değil bu işler. 2 sene sonra gelip görev yapmak ister. Bunları görünce üzülüyorum. Herkes aklı selim hareket etsin. Yüzde 80'i böyle. Onlarda biliyor kulübün durumu. Ama bir kesim sadece krizden besleniyorlar. Onların niyeti Bursaspor falan değil. Onlara Messi'yi getirsen 'Boyu kısa'derler.'

Çilek transferini hoca istemiyor
Başkan Ali Ay, uzun süredir konuşulan çilek transferine de açıklık getirdi. Ali Ay 'Ben taraftara söz verdim. Yapmak istiyorum.Hocamız 'Başkanım benim için futbolcunun geçmişi önemli değil. Geleceği nasıl olacak ona bakıyorum' dedi. Bana da uydu. Alınan isimler önemli. Titi ve Ekong her kulübün isteyeceği futbolcular.  Gelecekler de iyi isimler olacak. Çilekten çok daha fazla etki yapacak.' diye konuştu.