Basın açıklamasına Bursaspor'un iki tribün lideri de katıldı. ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın da basın açıklamasına katılması beklenirken Oğan, protokol tribünün orada yaptığı açıklamayla Bursa'daki diğer programları için bölgeden ayrıldı. 

Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı'nın basın açıklamasında Bursa İl Başkanı Hasan Sönmez, Zafer Partisi GİK üyesi Bayram Kazancı ve parti üyeleri bulunuyor.

whatsapp-image-2023-03-19-at-14-25-40-6416f16d428b8

"MAALESEF BURSASPOR'U YERDEN YERE VURDULAR"

Zafer Partisi adına basın açıklamasını yapan Bayram Kazancı, "Değerli Bursalılar. Bursaspor Amedspor maçında çıkan ufak tefek olaylardan sonra Bursaspor'umuza 9 maç ceza verdiler. Bizi üzen durum şu. Bursaspor'a sahip çıkması gereken pek çok milletvekili, maalesef Bursaspor'u yerden yere vurdular. Hiç kimse Diyarbakır'da olan olayları görmedi ama, Bursa'da olan birkaç tane olayı görmek istedi" dedi.

1597216-zafer-partisi-bursa-il-teskilati-ndan-bursaspor-a-destek-6416e8c383da0

"BURSASPOR BURSA'NIN BİR MARKASIDIR"

Kazancı, "Şunu anladık ki Bursaspor, süper ligden buraya kadar düşebildiyse, bunun bir tane sorumlusu var. Bursa'ya sahip çıkmayan, Bursaspor'a sahip çıkmayan milletvekilleri, siyasi partiler ve yetkili organlardır. Şunu unutmayın, Bursaspor Bursa'nın bir markasıdır. Bursaspor'u düşürdüğünüz zaman Bursa'nın markasını yok etmiş olursunuz. Gerçekten bir markaya sahip olmak kolay bir iş değil" ifadelerini kullandı. 

"DİYARBAKIR'DA OLANLARI BİLMİYORSAN NE DİYE BURSASPOR'A LAF EDİYORSUN?"

Kazancı, "Diyarbakır'da olanları bilmiyorsan ne diye Bursa'ya Bursaspor'a laf ediyorsun. Şunu unutmayın artık Türkiye değişti, Bursa değişti. Zafer Partisi olduğu sürece Türkiye'nin her noktasında Bursaspor'un haklarını savunacağız ve Bursaspor'u Türkiye'nin markası yapacağız" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi