Gençlergücü 45. dk da Canpolat'la devreye 1-0 önde girmesine rağmen ikinci yarıda Yenicenin 2 golüne engel olamayınca sahadan maglup ayrıldı.Özellikle Gençlergücü'nün sayısız net gol pozisyonlardan yararlanamaması pahalıya patladı.

HEM FUTBOL HEM HAKEM ADİL DEĞİLDİ

Yenice maçını değerlendiren Gençlergücü Teknik Sorumlusu Yunus Memiş şunları söyledi:Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum.Çok önemli bir 3 puan aldılar.Oyunun geneline baktıgımız zaman çok net gol pozisyonlarını değerlendiremediğimizi görüyoruz.Çok istekli ve arzulu oynamaya çalıştık.Zaman zaman bunu başardık.ilk yarıda durağan gözüksekte devrenin sonlarına doğru direkten dönen pozisyonumuz oldu.İlk yarı bitirken rakibin hatasını Canpolat iyi değerlendirdi ve öne geçtik.2.yarı oyun yine bizim hakimıyetimiz altında giderken 60. dk da hakemin verdiği tartışmalı penaltı ile Yenicespor beraberliği yakaladı.Hakemin aleyhimize verdiği penaltı oyuncularımızın moralini oldukça bozdu.Buna rağmen çok net pozisyonları değerlendiremeyince  88.dk da 2. golü kalemizde gördük ve sahadan mağlup ayrıldık.Sonuçta hem futbolun hemde hakemin adil olmadığı bir müsabakadan elimiz boş ayrıldık.Bu puan kaybını telafi etmek için gerekli dersleri çıkartıp yolumuza devam edeceğiz.

TOPARLANMAK ZORUNDAYIZ
Ligin 3.maçı olmasına rağmen buradan alacağımız 3 puan bizi farklı yerlere getirebilirdi.Aynı şekilde Yenicesporu da zor duruma düşürebilirdi.Grubun çok dengeli olduğunu ve her maçın havasının farklı olacağını daha önceden belirtmiştik.Şuan ki tablo bize bunu kanıtlıyor.Bizim üstünde duracağımız konu kaçırdığımız pozisyonlar ve oyun içersinde sakin kalmak.Verilen karar ne kadar yanlış olursa olsun psikolojik olarak oyuna tutunmamız gerekiyordu.Haksız penaltı verilmesine rağmen pozisyona takılı kalmamalıydık.Hislerimize yenik düştük.Bunları teknik ekibimiz ile beraber oyuncularımızla değerlendirip önümüzdeki maçlar için toparlanmaya çalışacağız.Bu hafta Orhaneli takımı ile deplasmanda karşı karşıya geleceğiz.Hedefimiz yine puan ya da puanlar almak.umarım bunu başarırız.