Futbol sahası, restoran, idare binası, kafeterya, soyunma odaları ve geniş bir otoparkın yer aldığı modern tesislerin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, binlerce yıllık değerleriyle geleceğe yürüyen Bursa’nın ‘Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden inşa ve ihya projeleri kapsamında’ değişerek gelişimini sürdürdüğünü söyledi. Bursa’ya hizmette sürekli yükselttikleri kalite anlayışının şehrin daha yaşanılabilir olmasını sağladığını, örnekliğini güçlendirdiğini belirten Başkan Altepe, “Bursa’mızın tüm özellikleriyle birlikte markalaşabilmesi için yatırımlarımızı Büyükşehir sınırlarındaki bütün ilçelerimize yayarak, şehrimizi her köşesiyle birlikte kalkındırma çabası içindeyiz. Hedefimiz her vatandaşımızın hizmetlerden eşit şekilde yararlanabilmesini sağlamaktır” dedi.

Bursa’nın markalaşmasına, sağlıklı bir toplum adına dünyada örnek olmasına yönelik adımlardan birinin de Kazım Karabekir Mahallesi’ne kazandırılan spor tesisleri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “1000 metrekarelik halı saha, 560 metrekarelik hizmet binası, 85 metrekarelik açık kafeterya alanı ve 2100 metrekarelik otoparkımız, hemşerilerimizin kullanımına sunulmuştur. Tesislerin 250 metrekaresi soyunma odaları, duş ve depodan oluşmaktadır. 200 metrekarede mutfak, restoran ve kafeterya yer almaktadır. 110 metrekarede idari kısım ve ofisler bulunmaktadır. Tesislerin bize maliyeti, 1 milyon TL’dir. Biz inanıyoruz ki bu tesis, Bursamızın geleceğine, gençlerimizin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu projenin oluşmasından emeği geçen ve katkısı bulunanlara teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de mahalli idareler için birçok yatırım kaleminin bulunduğunu, fakat spor tesislerinin hizmetler arasında ayrı bir önem taşıdığını vurguladı. Başkan Altepe’ye Yıldırım’a kazandırılan tesis için teşekkür eden Edebali, “Gençlerin sanal ortamdan gerçek alana geçmesini, spor alanları sağlamaktadır. Bugün açılışı yapılan tesis de şehrimiz için iyi bir adımdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından spor tesislerinin kurdelesi kesildi. Daha sonra spor sahasına geçen Başkan Altepe, penaltı atarak, miniklerden oluşan futbol takımıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.