Bursaspor yeni yönetimiyle birlikte, pilot takımın yeni Yönetim Kurulu görev dağılımı da gerçekleşti. Bu değişikliklerin ardından geçtiğimiz hafta perşembe günü toplanan yeni yönetim, akademi takım hocalarında da değişikliğe gidilmesi kararı alarak, U19 antrenörü ve Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu olarak görev yapan Nuri İhsan Erdoğan ile U17 antrenörü İbrahim Göstericiler’in görevlerinden alınmalarına karar verdi.

Bu görev değişikliği ile birlikte U19 antrenörü ve de Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu olarak Algun Erdem, U17 takım antrenörlüğüne Algun Erdem ile daha önce birlikte çalışan Savaş Baştan getirildi.

Nuri hoca ve İbrahim hoca görevlerine devam ederken cumartesi günü deplasmandaki Kocaeli Birlikspor karşılaşmasına yönetim tarafından götürülen Algun Erdem ve Savaş Baştan, U14 ve U15 takım oyuncuları ve hocaları ile tanıştırılarak göreve başladılar.

Bu durumu öğrenen ve görevlerinden alındıkları kendilerine tebliğ edilmeyen Betlike Nuri İhsan Erdoğan pazartesi günü  istifa dilekçesini yönetime sunduğu öğrenildi. İbrahim Göstericiler ise  başlarına gelen olayın etik dışı olduğunu düşündüğü ve liglerin bitmesine altı maç kala bu gelişmeler karşısında çok üzgün olduğu öğrenildi.

U17 Takımımızda görev yapan yılların emektar hocası İbrahim Gösteriler on sene Bursaspor Futbol Okulunda on sene de Bursaspor’un bir diğer pilot takım projesi olan Merinosspor’da hem çalıştırıcı, hem de Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu olarak görev yapmıştı. Emektar hocamız bugüne kadar, birçok oyuncunun yetişmesinde ciddi emek sarf ederek, gençlerimizin gelişiminde katkıda bulunmuştu.

U19 Antrenörü ve Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu olarak çalışan Nuri İhsan Erdoğan ise Yeşil Bursa’da 2 senedir görev yapan ve herkes tarafından sevilen bir hoca olarak biliniyordu.