Bursaspor bu hafta mücadelesi yüksek, bol gol pozisyonlu, bazen tansiyonun yükseldiği bir maç izletti taraftarına. Tribünler de atılan gollere ve maçın gidişatına göre doksan dakika boyunca takımın yanında oldu.

İlk dakikalarda Tunay’ın asisti ve Latovlevici’nin şutuyla gelen gol maçın seyrini doğrudan etkiledi. Rakibin savunma hattında verdiği açıkları Bursaspor defansın arkasına doğru attığı toplar ile son vuruşa kadar kullandı. Bazen oyuncuların bitiricilik özelliğinin eksik kalmasından bazen rakibin şansından dolayı top ağlarla buluşmadı. Tam aksi olsaydı skorun dört, beş farka gitmesi işten bile değildi. Nitekim ilk yarının sonlarına doğru gelen ikinci gol takımı ve oyunu rahatlatırken rakibin ikinci yarı için düşündüğü planları da bozdu. Rüzgâr bizden taraf esti.

Bursaspor Kaptanı

Oyun esnasında sebebini anlayamadığımız bir durumdan ötürü Ertuğrul ve Barış arasında tartışma yaşandı. Suçlu ya da haksız aramak yerine şunları ifade edelim:

Bursaspor kaptanı kavga etmez; ayırır
Bursaspor kaptanı liderdir, sıradan değil
Bursaspor kaptanı ayrıştırmaz; birleştirir
Bursaspor kaptanı destektir; köstek değil
Bursaspor kaptanı yardımcıdır; bencil değil
Bursaspor kaptanı sorun çıkarmaz; sorun çözer…

Genç Ne Demek?

Bu sene gerek mali durum gerek teknik adam etkisiyle takımda gençlik rüzgârı esiyor. Taraftarın yıllardır istediği, arzuladığı takım şablonu belki bu sene oluşuyor. Yeteneğini ve zekâsını çalışkanlığıyla perçinleyen her genç arkadaşımızın arkasında duralım. Okan, Muhammed, Ataberk, Ertuğrul, Umut, Burak, Furkan, Furkan Emre, Ramazan, Çağatay ve belki adını anımsayamadığım genç arkadaşlar. Bakınız say say bitmiyor.

Farsça kökenli bu kelime hazine anlamına gelir. Bu arkadaşların hepsi bizim için birer hazinedir. Pırıl pırıl parlıyorlar. Bize düşen görev onları doğru bir eğitim ile bilişsel ve fiziksel olarak ulaşabilecekleri en üst seviyeye çıkmalarına katkı sunmaktır.

Kardeş Takıma;

Pazar günü İstanbul’da Fenerbahçe ile karşılaşacak olan kardeş takım Ankaragücü’ne başarılar dileriz. Taraftarın yanında, kardeş desteğin arkanda; çık sahaya ve her zaman yaptığın gibi yüreğinle oyna!

İrem ALTINDAĞ