Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleşen idman öncesinde Başkan Sinan Bür ve Teknik Direktör Ümit Şengül, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Bür yaptığı açıklamada, “Bursaspor’un bugünden sonraki teknik direktörü Ümit kardeşimiz, takımı ona teslim ettik. İnşallah Ümit ve ekibinin katkılarıyla değişik bir Bursaspor izlettireceğiz. Kardeşlerimiz, Ümit’in elinde benliklerini bulacaklar. Hayırlı olsun diliyorum.” dedi.

Ekran görüntüsü 2024-01-24 150517

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül ise, ait hissettiği kulüpte çalışmanın nasip olduğunu kaydetti. Deneyimli teknik adam, “Ekip olarak, dernek olarak yola çıktık. Bursaspor için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun haberi olsun. Geldikleri günden itibaren oyuncular için başkanımız ve yönetim kurulumuz uğraşıyor. Bu çocuklara inandığımız için bu göreve talip olduk. Bursaspor’un geleceğini bu çocuklarla kurtaracağımızın inancıyla bu göreve başladık. Son maça kadar bu ligde tutunmak için savaşacağız. Ters sonuç olur, alttan da yukarıya da çıkacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu sene de başından sonuna kadar savaşan bir takım izleyecekler taraftarımız, bundan herkes emin olsun. Cezanın ardından skor ne olursa olsun takıma motivasyon sağlamalarını isitoyurz. Bursaspor taraftar grubu ölüyü diriltecek bir taraftar grubu, onlarla birlikte çok güzel şeyler yapabiliriz kalan haftalarda. Bundan sonra bütün mesaimiz Bursaspor için.” diye konuştu.

Futbolcuların maddi anlamda sıkıntıları olduğunu belirten Şengül ayrıca, “Futbolcularımız maddi anlamda sezon başından beridir çok ciddi sıkıntılar yaşamışlar. O düzeldiğinde bu futbolcu grubunun çok farklı bir reaksiyon göstereceğine inancım tam. Tek problem maddiyat, o da çözüldüğü

Editör: Haber Merkezi