TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi Uludağ Basketbol’a başarılar dilerken; “Bugün merak edilenleri sevgili başkandan ve Uludağ Basketbol ailesinden dinleme şansı edileceğiz, kadın basketbolu son dönemde revaçta, çok ciddi başarılar elde ediliyor. Bursa'da da böyle bir takımımız olduğu için son derece mutluyuz. Bizi Avrupa'da da temsil edecekler, kendilerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bursa Uludağ Basketbol adına toplantıya Kulüp Başkanı Berk Aladağ, Genel Koordinatör Cemre Altınay ve Başantrenör İzzat İsmail katıldı. 

Bursa’da bir turnuva düzenlemek istediklerini belirten Başkan Berk Aladağ; "Yeni sezon inşallah hem kulüp adına, hem de Bursamız adına güzel geçecek. Geçtiğimiz sezon zorlu bir süreçten geçtik ilk senemizdi, bu sene hedefimiz Play Off a kalmak, Avrupa'da da hedefimiz çeyrek finale yükselebilmek. Bu sezon altyapıya ağırlık vereceğiz, Bursa'nın en ücra köşelerinde dahi çocukları basketbola kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. 

Bursa'nın biraz uzakta kalan Harmancık, Keles, Orhangazi, orada belediyeden çocukların maçlara,getirilmesini talep edeceğiz. Anlaşmaya başladığımız okullar var öğrenciler gelecek. Belediye ile görüşüyoruz, billboard'larda maçtan önce calışma yapmayı planlıyoruz. Bursa aslında basketbol şehri ama kadın basketbolda hiç bir reklam yapılmamış. Geçen sene ilk senemiz olduğu için bazı konularda yetersiz kaldık bu sene çok iyi hazırlık, insanlara tanıtmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımızı böyle güzel bir spora çekeceğiz.

Bursa 5 milyonluk şehir büyük bölümü göçmen, neden Bursa kadın basketbol yetiştirme fabrikası olmasın? Kendi çocuklarımızı yetiştirelim, burada kendilerine bir şeyler katsınlar. Tofaş Spor Salonu'nda oynayacağız, resmiyete dökülmesini bekliyoruz. Elbette salonda maç cakismalari oluyor, o tarz bir durum olduğunda Naim Süleymanoğlu'nda oynayacağız. Bizim kulüp projemiz çok uzun soluklu bir proje. Alttan oyuncu yetiştirip kulübü kalıcı olarak devam ettirmeyi planlıyoruz. Bursaya yakışır şekilde organizasyonu sürdürmek istiyoruz. Bursa'da turnuva yapmayi istiyoruz. 1-3 Eylül'de TOFAŞ Spor Salonu’nda.” ifadelerini kullandı.

EMRE1570

Doğru bir organizasyon ve planlama ile Uludağ Basketbol’u ileriye taşımak istediklerini belirten Genel Koordinatör Cemre Altınay ise; “Bursa'da tek kadın basketbol takımı olarak iyi işler yapmak istiyoruz. Uzun vadeli projelerimiz var. Bu sene çok genç bir kadro kurduk bunun nedeni, altyapıdan da oyuncu çıkarmak. Doğru bir organizasyon ile hedefimiz, bunu ileriye taşımak. Genç bir kadro tercih ettik. Hem yerli hem de yabancı oyuncularımız inanıyorum ki çok iyi işler yapacak, tecrübeden değil de parkede mücadele ile bir şeyler yapilabildigini göstermek istiyoruz. Ben altyapı kökenliyim, benim hep düşüncem şuydu, takımın altyapısı yoksa uzun soluklu olamıyor. BGL'de zaten bir takımımız var, burayı güçlendirip biz,varız demek daha sonra alt taraftaki takımlara yönelmek istiyoruz. Bu işte antrenör de yetiştirmek çok önemli, bütün maçlara gitmeye çalışacağım, taramalar yapacağız. Elbette bunlar zamanla olacak. İlk etapta yeni kuracağımız takımı degerlendirmek daha sonra hem milli takıma hem kendimize çok ciddi potansiyel gösterebilecek oyuncuları yetiştirmek istiyoruz. BGL'de yetiştirdiğiniz oyuncuları bölgeselde de oynatıp, KBBL'de gelişimlerini sağlamak istiyoruz. Gençlerle çok iyi işler yapmak istiyoruz, altyapıya önem beni de çok heyecanlandırdı. Türk basketbolu adına üzerimize düşeni yapmak istiyoruz, tekrar kadın basketbolunu canlandırmak istiyoruz. Bizimkisi çok büyük bir proje. Çok büyük bir efor harcıyoruz, harcamaya da devam edeceğiz.3e 3 turnuvalar, çocuk şenlikleri yapacağız. Bursa'ya kendimizi tanıtmak, hem de altyapıya oyuncu yetiştirmek adına çalışmalar yapacağız. Saha içerisinden bir tribünü sivil toplum kuruluşlarına ayıracağız. Amacımız görülemeyen cevherler yakalamak. Okulları gezmek, seçmeler yapmak. Özellikle kadın ve çocuklara, basketbol dışı etkinlikler de yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

EMRE1586

Toplantıda söz alan Bursa Uludağ Basketbol Başantrenörü İzzat İsmail, bir basketbol kültürü oluşturmak istediklerini dile getirdi.

“Takımımıza çok ilgi var ve herkesin desteğini alıyoruz. Takımımızın başarısı, takım çalışmasıyla gerçekleşecek. İyi bir yerlere gelmek için herkesin iyi çalışması gerekiyor. Her takımın sezon başı hedefleri vardır. Herkesi şaşırtacak bir takım olmak istiyoruz. Şu anki amacımız stabil bir gelecek yaratıp, basketbol kültürü oluşturabilmek. Çok iyi oyuncular hazırlayacağız, iyi bir bütçeniz varsa şampiyonluk kazanabilirsiniz ama zor olan gelecekte de başarılı olacak sporcuları yetiştirebilmek. Sahip olduğumuz oyuncuların kalitesi günden güne gelişecek, daha iyiye gidebilmek için diğer takımlardan 10 kat daha fazla çalışmamız gerekiyor. Oyuncularımızı limitlerine çıkarmak istiyoruz. Hiçbir oyuncumuz Süper Lig'de henüz oynamadı ama 5 maçtan sonra bu oyuncuların potansiyellerini göstereceğini göreceksiniz. 20 Ağustos'a kadar takım tamamlanacak.”

Editör: Haber Merkezi