ING Basketbol Kadınlar Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım olan Uludağ Basketbol Kulübü kadrosuna yeni yabancı oyuncuları takviye etmeye başladı. Ligin ikinci yarısında üst sıralara yükselmeyi kendisine hedef seçon Bursaü temsilcisi kadrosunu güçlendirmek için kollarını sıvadı. Uludağın Perileri’nde Emma Cannon’un İsrail’e transfer olması, Elizabeth Jasmin Davis’in sakatlanıp ameliyat olması, Claudio Cuic’in Romanya’ya ile Meryem Gültekin’in ise İsviçre’ye dönmesiyle birlikte ligde yabancısız oynamak zorunda kalmıştı.

İKİ YABANCI TAMAM

Uludağ Basketbol Kulübü Mikayla Pivec ve geçtiğimiz sezon Elazığ İl Özel İdaresi takımında forma giyen pivot Channon Fluker’i kadrosuna dahil etti. Başkan Berk Aladağ, “Davis’in ameliyat olması sonrasında yabancısız kalmıştık. Kadromuzu Amerikalı oyuncular Mikayla Pivec ve Channon Fluker ile anlaşma yaptık. Bu oyuncularımızla birlikte bir yabancı oyuncumuz daha olacak. Takım olarak ikinci yarıda iyi bir çıkışla ligi play-off grubu içerisinde tamamlamak istiyoruz” derken, Bursalı basketbol severlerden ligin ikinci yarıda takımlarını desteklemesini istedi.

MİKAYLA PİVEC KİMDİR

18 Kasım 1997 yılında Washington Bellevue’de dünyaya geldi. Ylnnwood Lisesi’ne giden Pivec Oregon Eyalet Üniversitesi takımında oynadı. 2020 yılında Atalanta Dream tarafından 2020 WNBA seçmelerinde draft edildi. ABD’deki covid-19 nedeniyle WNBA sezonundan çekilen Pivec son olarak İspanya’nın La Lige Feminina takımlarından Cluib Deportivo Promente’de forma giymişti.

CHANNON FLUKER KİMDİR?

Amerikalı Siyahi pivot 26 yaşında.  Kariyeri başarılarla dolu olan Fluker Maranatha Lisesi'nin 2015 mezunu oldu. Lise yıllarında okul takımıyla birlikte Yılın Oyuncusu, MVP ve ilk takım ödülleri dahil olmak üzere birden fazla Pasadena Star News ödülü kazandı. Kulübünün lig şampiyonluğuna ulaşmasına yardımcı oldu. Yılın Kadın Sporcusu oldu. Arka arkaya savunmada MVP ödüllerini kazandı. Avrupa Slovakya Ligi takımlarından Young Angles forması giyen siyahi pivot önceki sezon ise Elazığ İl Özel İdaresi takımında forma giymişti.

Editör: Haber Merkezi