Lig'in 29. hafta karşılaşmasında Bursa temsilcisi TOFAŞ, ilk yarısını mağlup kapattı 29. hafta basketbol maçında Yeşilgiresun Belediyespor'u 92 - 87 yenmeyi bildi.

Maça iki takım da yüzdeli başladı. Yeşilgiresun Bld’un, Ledo, Gill ve Metin’den bulduğu üç sayılık isabetlere Tofaş, Micic ve Kaya ile cevap verdi ve ilk 2 dakikayı 9-7 geride geçti. Üç sayı çizgisinin gerisinde Metin ve Ledo’dan birer isabet daha bulan Yeşilgiresun 20-11 öne geçti ve skoru sürüklemeye devam etti. Ledo’yu durduramayan Tofaş, 7.5 dakikada 28-12 geriye düşünce Orhun Ene molayı aldı. Karadeniz ekibi çeyreğin kalan bölümünde de üstünlüğünü korudu ve ilk çeyreği 35-18 önde kapattı. İkinci çeyrekte Yeşilgiresun’da genç oyuncuların süre alması ve Ledo’nun kenara gelmesiyle birlikte hücumda zorlanan Karadeniz ekibine karşı 19’a kadar çıkan farkı Tofaş, 30-40 ile 10’a çekti. Fakat kalan bölümde Yeşilgiresun farkın daha fazla azalmasına izin vermedi 56-39 ile farkı yeniden 17’ye getirdi. Devrenin sonunda yapılan top kayıplarını Yiğit ile iyi değerlendiren Tofaş, devreye 45-56 geride girdi.

İkinci yarıya Tofaş hızlı başladı. Micic’in basketleriyle farkı 5’e kadar düşüren Tofaş’a Yeşilgiresun Ledo’nun üçlüğü ve Gill’in basket faulüyle karşılık verdi. Kaya ve Copeland’ın üçer sayılık katkısıyla yine bir hamle yapan Tofaş, 5:12 kala farkı 3’e kadar indirdi ve Trifunovic’e molayı aldırdı. Çeyreğin sonunda boyalı alanda Ivanov’u etkili kullanan Tofaş, uzun süre sonra 72-71 ile öne geçen taraf oldu ve final periyoduna da 74-73 önde girdi.

Son periyoda Ivanov ve Micic’ten bulduğu üçlüklerle başlayan Tofaş, savunma sertliğini arttıran Yeşilgiresun karşısında farkı arttıracak hamleyi yapamadı ve koç Orhun Ene 5:14 kala skor 81-78 iken molasına başvurdu. Maç içinde kalmayı başaran Karadeniz ekibi uzun süredir suskun olan Ledo’nun üçlüğüyle skora 84-84 eşitliği getirdi. Tofaş Kaya Peker ile bitime 47 saniye kala 90-87 öne geçti ve koç Trifunovic molasına başvurdu. Kalan bölümde 2 boş hücum kullanan Yeşilgiresun, rakibini yakalama şansını değerlendiremdi ve Tofaş karşılaşmadan 92-87 galip ayrıldı.