Dernek, bugün görülen davayla ilgili olarak, “Şikayetlerimizin gerekçeleri takdir görerek dava kabul edilmiş olmakla beraber, alınan kararda, davaya konu tüzük maddelerimiz uyarınca, Genel Kurul ilanı ve hazırlıklarını yürütmek maksadı ile görev yapmaya ehil 3 kulüp üyemizin belirlenerek isimlerinin ilgili adli merciiye iletilmesine karar verilmiştir” ifadesini kullandı. 

“YENİ KONGREYE GİTMEK İÇİN”

Teksas’tan yapılan açıklama şöyle:

“Değerli Genel Kurul üyelerimiz, Sizlerin imzaları ile, mevcut yönetimin görevinin tüzüğümüz hükümleri uyarınca sona erdirilerek yeniden Genel Kurul'a gidilmesi ve geçtiğimiz Seçimli Genel Kurul süreci ile Genel Kurul'daki hukuki yanlışların ve tüzüğümüze aykırılıkların tespitine ilişkin açmış olduğumuz davanın duruşması, bugün (21 Aralık 2023) Bursa 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde gerçekleşmiştir.

Şikayetlerimizin gerekçeleri takdir görerek dava kabul edilmiş olmakla beraber, alınan kararda, davaya konu tüzük maddelerimiz uyarınca, Genel Kurul ilanı ve hazırlıklarını yürütmek maksadı ile görev yapmaya ehil 3 kulüp üyemizin belirlenerek isimlerinin ilgili adli merciiye iletilmesine, ek olarak, kulübümüzün tüzük ve üye listesini ilgili adli merciiye sunmasına, nihayetinde duruşmanın 19 Mart 2024 tarihine bırakılmasına emredilmiştir.

Bu süreçte imzaları ve fedakarlıkları ile Bursaspor'a sahip çıkan siz Genel Kurul üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Süreci takibimizi sürdürecek, mevcut yönetimin genel kurul kararını resmi olarak almasını takiben yeniden bir değerlendirmede bulunarak siz değerli üyelerimiz ile gereken hususları paylaşacağız.”

Editör: Haber Merkezi