Değerli Bursasporlular,

Ülkemizin yaşadığı son deprem felaketlerinin ardından, camiamız ve kentimizin gurur veren ilgisi sayesinde afet bölgemize onlarca tır dolusu yardımı ulaştırarak, yine bölgeye koşan gönüllü arkadaşlarımız vesilesi ile yerinde arama-kurtarma ve yardım faaliyetlerine destek olduk.

Şimdi sıra, vatandaşlık bilincimiz ve Bursasporlular olarak kentimizin en büyük sivil toplum yapılanması olmamızdan güç alarak, arama-kurtarma faaliyetlerinde daha büyük sorumluluklar üstlenmeye geldi. Olası yeni afetlerde, memleketimize ve milletimize çok daha büyük faydalar yaratabilmek istiyoruz.

Bu yolda, devlet kurumlarımız ve arama-kurtarma alanında uzmanlığı ile öne çıkan birçok stk ile işbirliğinde çalışacak, eğitimli ekiplerden oluşan bir arama-kurtarma derneği kurmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Camiamızın birçok bileşeninin içerisinde yer almasından mutluluk duyduğumuz bu çalışmaya ilişkin yasal çalışmaları yakın zamanda nihayete erdirecek, gönüllülük başvurularını kabul etmeye başlayacak ve hızla eğitim faaliyetlerine geçişi organize edeceğiz.

Editör: Haber Merkezi