Minareli Çavuş Tesisleri’nde oynanan ve kıran kırana bir mücadeleye sahne olan maçın ilk yarısında her iki takımda aradığı golü bulamayınca devre golsüz kapandı.

İkinci yarıya da her iki takım istekli başladı. Beraberliğin de Yenişehir Belediyespor’u BAL ligine çıkardığı maçta Yenişehir Belediyespor aradığı golü 65.dakika da defanstan atağa katılan Volkan’la buldu. Ancak gole sevinci 10 dakika sürdü. Bu dakikada Yenişehir Belediyespor kalesinde yaşanan karambolde İznikspor Hakan’ın ayağından kazandığı golle durumu eşitledi.

Maçın böyle biteceği beklenirken bu kez sahneye Yenişehir Belediyespor’da ikinci yarı oyuna giren Mustafa çıktı. 80.dakika da ceza sahası dışından yaptığı şık vuruşla takımının ikinci golünü atan Mustafa sevincini takım arkadaşları ve taraftarları ile kutladı. Bu golden sonra en azından beraberlik için Yenişehir Belediyespor kalesini ablukaya alan İznikspor, Yenişehir Belediyespor kalecisi Özal’ı geçemedi.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca grubunu lider olarak tamamlayan Yenişehir Belediyespor Play-Off müsabakalarında da 12 puanla şampiyon olup BAL liginde oynamaya hak kazandı. Maçtan sonra büyük sevinç yaşayan Yenişehir Belediyespor camiası uzun süre saha içinde ve soyunma odasında sevinç gösterileri yaptı.

Takımının BAL ligine çıkması karşısında mutluluk göz yaşları döken Yenişehir Belediyespor başkanı Birol Becerik, inandıklarını ve başardıklarını söyledi. Becerik maç sonrası yaptığı açıklamada, “Grup maçlarında kötü başladık. Herkesin umudunu yitirdiği dönemlerde bile ben ve yönetici arkadaşlarım asla umudumuzu yitirmedik. Teknik heyet ve futbolcularımıza güvendik. Onlara inandık ve şu an BAL ligindeyiz. Bizleri bu zamana kadar destek olan herkese teşekkür ediyorum. Teknik heyet ve futbolcularımı yüreklerinden öpüyorum. Bu şampiyonluğu öncelikle onursal başkanımız Belediye Başkanımız Davut Aydın’a ve tüm taraftarlarımıza armağan ediyorum” dedi.