Son kaleme aldığı yazısında "Kahraman Olmak İsteyen Yok Mu?" diye seslenişte bulunmuş. Yazılarını kaçırmadan okuduğum için, bu yazısındaki ince ayrıntıları daha iyi sezdim ve ben de birkaç kelam etmek istedim.

Ait olduğumuz yere dönebilmemiz için birilerinin bu işe DAHA CİDDİ şekilde el atması gerektiğini belirterek başlamış yazısına.

Neden böyle başladığını ise hemen ilk paragrafta anlıyorsunuz. Sorduğu sorulara somut cevaplar alamamış basın toplantısında.

Bursaspor'un hedefi, planları, tahta meselesi yükseliş haritası ile ilgili sorulara somut yanıt alamayınca DAHA CİDDİ şekilde birilerinin el atması fikrine varmış.

Ancak, kamuoyuna yansımasını belki istemiyorlardı, belki de o sebeple açıklamadılar, diyerek içindeki öldüremediği umudu da dile getirmiş.

Şehirde güç var ama bu gücü harekete geçirebilecek yer olarak siyasi iradeyi düşünüyor Tarık Ağabey.

Bu durumdan rahatsız olsa da başka çıkış bulamadığını her zaman belirtiyor zaten.

Bu siyasi idarenin gücünü kullanacak kahramanlara ihtiyaç var, özellikle siyasi karakterler için söylüyor bunu. Seçim öncesi de Bursaspor için yapılacak iyiliklerin onlara da avantaj sağlayacağını belirtiyor.

Yazısından özetle bahsettim ki okumayanlar www.bursa.com 'dan tamamını okusunlar.

Şimdi bu yazıyı okuyan her biriniz biliyorsunuz ki Tarık Ağabey çözüm odaklıdır ve kendisinden önce Bursaspor'u düşünür. İlke ve prensiplerinin üzerine basar gerekirse, doğru zamanı bekler, doğruları yazar. Ben nacizane kalem tutan biri olarak, bu köşeden Tarık Çapçı'nın sesine ses katmaya çabalıyorum.

Eyy Bursalılar,

Bursa'dan ekmek tutanlar, Bursa'dan doyanlar,

Bursa'da adı varolanlar... Atkılarımızla meydanlarda dolaşanlar,

Bursa'dan alanlar,

Bursa'dan satanlar...

Siyasi her kademedeki bürokratlar, genel merkezlerinize haber salın; Bursaspor için CİDDİ BİR ÇALIŞMA gerekiyor, deyin.

Siyasi kimliklerinizden sıyrılıp ister birlik olun ( ütopya) isterseniz kendi içinizde birlik olun ve sahteden değil, oy devşirmek için değil, Bursa'nın en büyük markasını yeniden canlandırmak için şerefli bir gayret gösterin. İnanın, biz o şerefli gayreti görelim, başaramazsanız da sizlere dua ederiz.

Para... Siz de biliyorsunuz en etkili anahtar para. Toplar mısınız, hem de fazlasıyla...

Ben de Metin Yüksek olarak, Bursaspor için haysiyetli bir gayret içinde olan kim olursa olsun, cürmüm neye yeterse destek vereceğim.

Siz yeter ki bize yoldaş olun, bizimle saf tutun, vicdanen rahat, Rab rızasında işler gözeterek, adaleti ve eşitliği sağlayamasanızda, derdimize ortak olun, tüm yeşil-beyaz sevdalılar sizleri hep "iyi ki vardılar" diyerek anacaklar...

İş dünyası "güven sorunu" mazeretiyle sindi bir köşeye (haklı oldukları çok şey var) Ekonominin durumundan dolayı da pek gündeme alınmak istemiyorlar.

Alacaklılar, kabirde kasa var zannediyorlar.

Hepsini ama hepsini Bursaspor Seferberliğine ikna edebilecek kahramanlar arıyoruz.

Görevdeki yöneticilerimiz için işleri kolaylaştıracak her desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Biz büyük camiayız; madem öyle, işte meydan, işte atkı !

Editör: Haber Merkezi