Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra başına geçtiği Çorum Futbol Kulübü’nü 2.Lig Beyaz Grup şampiyonu yapan başarılı teknik adam, Melisa Öztürer‘in sorularını yanıtladı.

Bursaspor’dan ayrılık sürecinden, Çorum FK’da yaşanan şampiyonluk sürecine dair samimi açıklamalarda bulunan 54 yaşındaki çalıştırıcı, Bursaspor taraftarının en çok merak ettiği Çağatay Yılmaz konusuna da açıklık getirdi. Bilindiği üzere Tahsin Tam’ın teknik direktörlük döneminde kadro dışı kalan genç krampon, ikinci yarı sergilediği başarılı performanstan dolayı ilk yarı neden oynamadığı ile ilgili soruları da beraberinde getiriyordu.

Ekran görüntüsü 2023-05-31 171236

İşte bu konuya açıklık getiren Tahsin Tam, ”Gençler hata yapabilir. Biz Çağatay’ın içinden farklı bir motivasyon çıkarmasına sebep olduk. Performansını iyileştirerek iyi bir oyun ortaya koydu. Yapması gereken buydu” sözleriyle birlikte şu ifadeleri kullandı: ”Gençler tabi ki zaman zaman hatalar yapabiliyorlar. İnsan harcamak, genç harcamak asla yapacağımız bir şey değil. Bizi tanıyanlar nasıl karakterli oyuncular yetiştirdiğimizi bilirler. Ama bazen camia için net kararlar almak zorunda kalabiliyorsunuz. Oyuncular hata yapıyorlar ve o hatalarını görmelerini sağlamanın değişik yolları var.

‘Çağatay’ıın kendini ispat etmesini sağladık’

O dönem transfer dönemi de bitmemişti. Kendisine teklifler olduğu çok fazla söyleniyordu. Biz de yolunu o yönde çizmesinin daha doğru olacağını düşünmüştük. Saha dışı-saha içi etkenleri oyuncu üzerinden konuşmak doğru değil. Biz Çağatay’ın özeleştiri yapmasını sağladık. Benim için isimler önemli değil. Tüm gençlerimiz bizim değerimizdi. Biz, Bursaspor olarak altyapıdan eski isimleri çıkartabiliyor muyuz ona bakmamız gerekiyordu.

e57dhfhnxhsfh

‘Kişiler kaderini kendisi belirler’

O da gerekli özeleştiriyi yapmış. Kendisini ispatlama gerekliliği hissetti ki doğru olan da buydu. Çağatay bunu yapmak zorundaydı. Kendini ispat etmesi gerekiyordu. İkinci yarı iyi de bir performans ortaya koydu. Çağatay’ın içinden farklı bir motivasyon çıkarmasına sebep olduk. İsmail Ertekin ona 2. bir şans verdi. O da iyi değerlendirdi. Önemli olan bu arzu ve istekle kısa dönemde kendini ispatlamak değil, iyi bir konsantrasyonla bunu uzun vadeye yaymak. Bunu yapabilirse hem kendine hem de Bursaspor’a değer katacak önemli bir futbolcu olarak adından bahsettirir. Kişiler kaderini kendisi belirler.”

Editör: Haber Merkezi