Bursaspor’da süren belirsizlik her geçen gün farklı bir kaosa neden oluyor… Recep Günay ve yönetiminin göreve geldiği ilk andan itibaren camiada oluşan ‘güçlü yönetim’ isteği sonrası eski başkanlardan Ali Ay, kongre kararı alınması durumunda ‘aday’ olduğunu açıklamış ancak mevcut yönetim, genel kurula yanaşmamıştı… Bunu üzerine devre giren Bursaspor taraftarı, Olağanüstü Genel Kurul için imza kampanyası başlatıp, yeterli sayıya ulaşmıştı.

BIRAKACAĞIZ DEMİŞTİ AMA…

Kimsenin aday olmaya cesaret edemediği dönemde kulübe sahip çıkan ve ‘Kulüp kapanmasın diye aday olduk güçlü bir ekip çıktığında görevi bırakacağız’ diyen Günay ve ekibi, her türlü baskı ve girişime rağmen kongre kararı almayıp, aday olduğunu açıklayan Ali Ay başta olmak üzere geçmiş yönetimlerle ilgili mali tabloları kamuoyuyla paylaşmayı tercih etti… Takım ise, Yalçın Gündüz yönetiminde maddi imkansızlıklardan dolayı hem tecrübeli isimleri elinden kaçırdı hem de kampa gidemeyip Bursa’da bazı günler 44 dereceyi bulan sıcaklarda yeni sezona hazırlanmaya çalıştı.

‘TADINDA BIRAK’

..Ve önceki gün eski başkan Ali Ay, basın mensuplarının karşısına geçip, Recep Günay ve yönetiminin kendisi hakkındaki iddialarını yanıtlarken, genel kurul kararı alınması için de 10 gün süre verdi… Bu açıklamaların ardından yeşil beyazlı taraftarlar sosyal medya üzerinden Günay ve yönetimine çağrıda bulunup, “Görevini yaptın. Artık tadında bırak. Bursaspor’u sahipsiz bırakmadın ama süren doldu. Bursaspor’un geleceğiyle oynama. Bu işi fazla uzatma” diyerek kongre kararını bir an önce açıklama çağrısında bulundu.

‘KONGRE KARARI ALDIM’ DEDİ ANCAK…

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’in, genel kurul için taraftarların topladığı imzaları noter kanalıyla kulübe gönderdiği gün kongre kararı aldığını açıklayan ancak resmi olarak bunu yayınlamayan ve tarih bildirmeyen Başkan Recep Günay’ın, bu hafta Ankara’ya bazı dosyalar götüreceği ve Bursa’ya dönüşünde Olağanüstü Genel Kurul kararını resmi olarak kamuoyuna açıklayacağı öne sürülüyor… Sabrı iyice taşan Bursaspor camiası, kongre işinin bu hafta kesin olarak çözülmesini bekliyor.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi