Sport Box'a profesyonel olma sürecini anlatan, Bursaspor'da forma giydiği dönemde Fenerbahçe'den transfer teklifi aldığını belirten Sercan Yıldırım, "Transfer teklifleri çok vardı. Fenerbahçe aslında hatta daha fazla bile teklif etti. Sadece bana da bağlı değildi. Yani kulüplerin anlaşması öncelikli. Bir tercihim olacaksa çok düşük ihtimaldi. O yüzden de ben artık kulüplerin anlaşmasını bekliyordum" diye konuştu.

"SADECE 'TAMAM' DEDİM"

Galatasaray'a transfer sürecini anlatan eski futbolcu, "Ben bir tercih yapmadım açıkçası ama Galatasaray her zaman bana daha yakın oldu. Küçüklüğümde de 'Bursaspor'dan sonra kimi destekliyorsunuz?' derseniz Galatasaray'ı destekliyordum açıkçası. Tercihte de aslında çok fazla şey olmadı yani. Bana kulüp; 'Biz Galatasaray'la anlaştık, sen ne diyorsun?' dediğinde ben sadece 'Tamam' demiştim" açıklamasını yaptı.

64456b5386b24521c4a507db

Manchester United'ın kendisine gösterdiği ilgi hakkında Sercan Yıldırım, "Valla Manchester United hikayesi 15 yaşından başlamıştı. Genç milli takımları anlatttığım dönemde gerçekten de genç milli takımlarda uçuyordum. Yani hep gol krallığı, sürekli hangi turnuvaya katılsak ya gol kralı oluyorum, ya asist kralı oluyorum. Sürekli izleniyorduk o dönemde de. O zaman Levent Kızıl'dı başkan. Hem Manchester United'dan hem de Monaco'dan teklifleri bana göstermişti Levent Kızıl. Yaşım çok küçüktü, 15 yaşında olduğum için orada Rezerv Lig'in de bir altına gidecektim. Bunu biraz tercih etmedik açıkçası. Biraz daha böyle yol katedip ondan sonra tercih yapacaktık. Sonra da kısmet Şampiyonlar Ligi'nde Bursaspor'da Manchester United geldi grupta. Manchester United'a karşı Old Trafford'da o Şampiyonlar Ligi müziği çaldığında zaten gözyaşlarıma hakim olamadım, yani gururdan ağlıyordum. O maçta da tabii ki de hani 'Vatan, millet, Sakarya' derlerya böyle o hırsla biraz daha oynamaya çalıştım ve Alex Ferguson'a karşı da sonuçta kendimi hem gösterme çabası. 15 yaşından beri teklif var ama bunu hem karşılıklı bir göstermek istedim ve yanından böyle uzadığımda, yanından o rüzgarım estiğinde sonrasında zaten bizim yöneticilerle öyle bir konuşma gerçekleştirmiş. O masada ne konuşuldu bilmiyorum ama bir şekilde olmadı demek ki kısmet değilmiş. En azından Alex Ferguson'a o rüzgarımı hissettirdiğimi vurgulamak isterim" dedi.

"GALATASARAY'A İLK GİTTİĞİMDE AĞLAMIŞTIM"

Galatasaray yıllarını anlatan Sercan Yıldırım, "Galatasaray'a ben ilk gittiğimde antrenmandan çıktığımda ağlamıştım. Neden ağladım? Transfer olduğum için değil. Sonuçta Bursa'da yıldız bir ouyncuyuz ben, Volkan Şen, Ozan İpek. Hani parmakla sayılacak kadar ama Galatasaray'a transfer olduğunuzda herkes yıldız. Yaşım küçük gittiğimde gerçekten de biraz bocalamıştım. Sonra işte kiralık gittim sürekli. Bir Balıkesir'de o çıkışı sağlayabildim. Sonra geri döndüğümde zaten Balıkesir'deki o gol sevincimden dolayı Galatasaray'da biraz tutunmam zordu. Çünkü kendi taraftarım ıslıklamamıştı. Bu arada Galatasaray'a da hiçbir problem çıkarmadım. Yani Galatasaray'da bulunduğum dönem içinde 'Git' dediler gittim. İşte yatarak para kazanmadım bazı oyuncular gibi. Bu kolaylığı hep Galatasaray'a sağladım, hiç üzmedim. Onlar da beni üzmediler açıkçası" ifadelerini kullandı.

Bursaspor'a geri dönüş süreci hakkında konuşan eski futbolcu, "Sonrasında Bursaspor'a geri dönmüştüm Balıkesir'den sonra. Sonra Serdar Aziz, Galatasaray'a geldi. Ben Bursa'ya tamamıyla geri dönmüştüm. Burada da tekrardan eski stadın son golü, yeni stadın ilk golünü atarak tarihe yine geçmiş oldum. Sonrasında bir Giresun maceram var. Orada da sakatlıkla çok uğraştım, bir türlü oynayamadım" dedi.

64456b7e86b24521c4a507dd

"ERTUĞRUL SAĞLAM BENİ DÖVECEK HERHALDE"

Soyunma odası anılarını anlatan Sercan Yıldırım, "Valla soyunma odası anısı çok var. Anlatılmayacaklar da var, anlatacağım Fenerbahçe ile kupa maçı vardı, 3-0 mağlup olmuştuk Kadıköy'de. Sonra rövanşı Bursa'daydı. Kadıköy'deki son maçta sakatlanmıştım arka adelemden. Bir hafta sonra rövanşı vardı, bir haftada iyileşmem aslında imkansızdı. Ama ben çok oynamak istiyordum o maçta. Arka adele sakatlığı yaşadım ki arka adele sakatlığı çok nankördür bu arada. Bir anda 2 gün sonra sanarsın çok iyiyim. Aldatmıştı beni açıkçası arka adelem. Sonra ben iyi olduğumu söyledim hocaya ama fizyoterapist ve doktor 'Zorlama' demişti. Ben 'Yok zorlayacağım' falan zorla attım kadroya kendimi. 3-0 bir anda öne geçtik bu arada. Skoru sağlamıştık ve beni 73'te oyuna aldı. 5 dakika sonra sakatlandım tekrardan. Sonra soyunma odasına gittim tabii. O sırada düşündüğüm tek şey Ertuğrul Sağlam gelecek beni herhalde dövecek yani! Gerçekten de içeri bir girişi vardı Ertuğrul Sağlam'ın. Resmen hani "Aldattın" dedi yani bizi! Ben de diyemedim yani; beni arka adelem aldattı. Gerçekten de en çok korktuğum an olabilir" dedi.

Editör: Haber Merkezi