Baş maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Şemsettin Baş şu açıklamalarda bulundu "Çok önemli bir galibiyet. Sezon başında kimsenin ön görmediği şekilde aslan gibi yürekleri oynayıp buraya kadar getirmiştik. Ev sahibi avantajını kullanmak istiyoruz. Taraftarımızı muazzam. Yanımdakiyle konuşamaz hale geldik.  Gerçek anlamda ev sahibi avantajını bugün çok daha fazla rakibe hissettirdik. Savunma yaparsak ofansta ne kadar kötü olursa olalım, hep maçın içerisinde kalacağımızı söylemiştik. Kazanırız veya kaybedebiliriz. Çünkü biz iyi hücum eden takımız. Savunmada bazen aksaklıklar yapabiliyoruz. Bugün çocuklar çok iyi savaştılar. Rakip takım çok iyi oyunculardan kurulu bir ekip. Hedefleri lige çıkmak. Ama biz Federasyon Kupası’nda  da onları mağlup etmiştik. Ligde Eskişehir’de oynadığımız maçı 35 dakika önde oynamamıza rağmen son dakikalarda kaybetmiştik. Bugün bu hataya düşmedik. Maç çok daha erken kopabilirdi.  Biz bugün ribauntta, asiste ve tüm kategorilerde Eskişehir takımından öndeydik. Bu da bizim maça çok fazla konsantre olup, istememizden kaynaklanıyor. Bursaspor Durmazlar kimsenin öngörmediği şekilde gümbür gümbür geliyor.

Dejan Borovnjak "Özgüvenli oynadık"
Karşılaşmada 20 sayı, 10 ribaunt ve 2 asistlik performans ile oynayan Sırp pivotumuz Dejan Borovnjak maçın ardından yaptığı açıklamada maça çok iyi hazırlandıklarını ve taraftarın desteği ile sonuca ulaştıkları için çok mutlu olduğunu belirtti.

Borovnjak maçın ardından şu açıklamalarda bulundu "Karşılaşmanın bizim için zor olacağını biliyorduk. Çok iyi hazırlandık. Çünkü bu ligin iyi takımlarından birisiyle oynayacaktık. Oyuna iyi başladık. Özgüvenli bir şekilde başladık. İlk çeyrekte momentumu elimize geçirdik ve bunu ilk yarının sonuna kadar kullandık. İkinci yarıda hem savunma hem de hücum da kötü oynadığımız dönemler oldu ve Eskişehir bu dakikalarda ne kadar önemli bir takım olduğunu gösterdi. Ancak maçın sonunda sergilediğimiz özgüven ve taraftarımızın harika desteği ile bu karşılaşmayı kazandık. Mutluyuz" dedi.