Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde güzel bir organizasyon gerçekleşti. Süper Lig’de şampiyon olmuş takımların Divan Kurulu Başkanları, bugün Trabzon’da bir araya geldi.

Toplantıya Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder ve başkan yardımcısı Levent Batur, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, , Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Abdi Aykutalp Derkan ve Medipol Başakşehir’i temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Şahin katıldı.

"RAHATSIZ DAVRANIŞLARDAN KURTULMAMIZ GEREK"

Toplantıda konuşan Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, sporun gücünün birlik ve beraberlikten geçtiğini işaret ederek, “Ülkemizin içinde bulunduğu ortamın iyileştirilmesi için daha iyi neler yapılabileceği konusuna kafa yormamız lazım. Futbolda fanatik grupların yarattığı rahatsız davranışlardan kurtulmak gerek” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-05-23 at 18.14.41

"ÖRNEK OLACAK YÖNLENDİRMELER YAPMALARINI BEKLİYORUZ"

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen ise, divan kurullarının Türk futbolunun gelişmesine katkı sağladığının altını çizerek, “Türk futboluna katkısı olmayan söylemleri bir kenara koymalı, olumsuz ifadeler kullanmamalıyız. Türk futbolunda doğruların uygulanması için çaba göstermeliyiz. Sadece şampiyonluğa odaklanarak değerlendirmeler ve çalışmalar yapmak hiçbir katkı sağlamaz. Çünkü herkes şampiyon olamayacaktır. Kulüpler ekonomilerini de dikkate alarak futbolcu yetiştirip Avrupa’ya gönderemezler ise sıkıntılar yaşanıyor, yaşanacaktır. Bu noktada divan başkan ve kurullarının, kulüp yönetimlerine ve Türk futbol camiasına örnek olacak açıklamalarla yönlendirme yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

"BÜYÜTMEZSEK SIKINTI OLUR"

Toplantıda söz alan Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, divanların kulüplerin ak saçlı olarak adlandırılan kesimi oluşturduğunu vurgulayarak, “Divan kurulları bir aile gibidir. Ailenin futbol pastasını büyütmesi gerekir. Büyütemezsek sıkıntı olur” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Abdi Aykutalp Derkan da, divanların kulüplerin senatosu olduğunu bildirerek, kurumsal hafızanın gelişip kulüp ve Türk futboluna yararlı olması için birlikteliğin çok önemli olduğunu söyledi.

"İYİ MESAJLAR VERMELİYİZ"

Başakşehir Futbol Kulübü’nü temsilen toplantıya katılan Yönetim Kurulu üyesi Kağan Şahin de, ülke futbolu olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu paylaşarak, “Sadece sporda değil, ülke olarak genelde birlik olmaya ve paylaşmaya ihtiyaç var. Ombudsmanlar olarak taşın altına elimizi koyarak iyi mesajlar vermeliyiz” dedi.

Editör: Haber Merkezi