Bursaspor'un sportif başarısızlığının yanında, kaybettiği imajı ve büyük takım özelliklerinin yıpranması nedeniyle biriken o kadar eksik oluştu ki son yıllarda bizler de bunun üzüntüsünü derinden yaşadık.

Stadyumun tam kapasite kullanılamaması, store ürün gamının darlığı vb. konuların eksikliğini hissetsek de bizler de sportif başarıya odaklandık ve minik şikayetlenmelerden öteye geçemedik.

Şimdilerde yeni yönetimin işe hızlı girdiğini görünce hepimiz birikmiş üzüntülerimizi dillendirmeye başladık. Haklıyız da.

Ancak biraz frene basmalı ve yönetimin asıl önemli olan işlere odaklanması için onlara fırsat tanımalıyız. Taraftar baskı yaparsa bazı konularda, yönetim de bu baskıyı kaldırmak için uğraşmak zorunda kalacaktır.

Görev dağılımı yapıldığına bakmayalım, transfer tahtasının açılması, sözleşmelerin yenilenmesi ve yeni transferlerin yapılıp güçlü bir kadro kurulması en elzem konuların başında geliyor. Yönetimin de tüm mesaisini ve enerjisini bu işlere vermesi gerekiyor.

Bir yandan işlevsel görevlendirmeler zaten yapılıyor, diğer yandan da maddi gelir getiren loca satışı benzeri işler yürütülüyor. Demek ki bizlerin biraz daha sabretmesi gerekiyor.

Öte yandan iyi niyetli eleştirlere bile hemen tepki veren yönetim hayranları var ki sosyal medyada, yalakalık diz boyu. Herkes belli bir itidal ile gelişmeleri takip edip, gerektiği şekilde takdir ediyor zaten ama gördüğü bir eksiği dile getirenlerin üzerine gidip, yönetimi koruduklarını zannedenler var, korkmasınlar, herkes Bursaspor'un iyiliğine mi yazılmış, art niyet mi var görebiliyor zaten!

Ben şu ana kadar yönetimi gayet gayretli ve başarılı buluyorum. Yapılan işler muazzam ve yerinde. Yapılanların kamuoyu ile paylaşılma şekli de olması gerektiği gibi. Oldu ya bir eksiklik görürsek, uygun dille yazarız elbet, Bursaspor'un menfaatleri söz konusu olunca herkes tek yumruk olur zaten.

Özetle, herkes konsantrasyonun doğru yerlere yönlendirilebilmesi için az daha sabırlı olmalı. İnşallah arzu ettiğimiz ve hasret kaldığımız her şeye zamanla kavuşacağız.

Saygılarımla...