"Bekara karı boşamak kolay." diye bir atasözümüz var malumunuz; alınmış ya da alınması gereken kararlar hakkında "sırtında sorumluluk yükü" olmadan konuşmak, yazmak kolay. Hepimiz aynıyız: Çözüm stratejileri ve yaklaşımları adına kısır ama eleştiri konusunda ise elimize su dökülmüyor.

Transfer tahtası diye hayatımıza giren kavram bizi mahvetti.

Eldekileri hoyratça harcadıktan sonra, olmayan parayı da harcayarak bizi borç bataklığına itenler ile bu bataklığın içinde bile menfaat gözetenleri zaten Allah'a havale ettik.

Belediye destekli bir yapılanmanın transfer tahtasını açacak parayı bulamaması mı asıl mesele yoksa gerçekten daha fazla borçlandırmamak adına atılan bir adım mı vallahi çözemedim.

Kayyum mu şimdiki yönetim mi, elbette şimdiki yönetim. Harıl harıl çabalıyorlar ama sorumluluk alabilme kabiyeti ve girişimcilik konusunda yoksun, yardım toplama arayışını kişisel bir el açma olarak yorumlamalarıyla mahzun bir tablo çiziyorlar.

Bir karar alma dönemi vardı ve o dönem geride kaldı artık. Bu saatten sonra sağlam bir rota çizildi mi acaba?

 Maddi planlamalara diyebilecek hiçbir şeyim yok; dört yandan saldırılan bir kulübe elden geldiğince sahip çıkıyorlar. Kolay kolay kimse parasını alamaz bizden.

Sportif anlamda ise gençlerin hevesini beğeniyorum. Kabiliyet konusunda şüphem yok. Bana göre bundan sonraki her şey cesaret işi, özgüven işi, mental hazırlık işi.

Oynadıkça daha da uyumlu, daha da güçlü olacaklar. Kazandıkça inançları artacak. Üzerlerine giydikleri armadan her geçen gün daha da güç alacak ve daha da canavar olacaklar tabiri caizse...

 Rota sanırım belirlenemedi...

Ligin ilk yarısının sonuna kabul edilebilir bir sıralamada olabilirsek tahtanın devre arası açılacağı havasının estirilmeye çalıştığını gözlemliyorum ancak ben bu sürecin gidişatını kestiremiyorum ne kadar büyük bir camia olsa da Bursa şehri...

Bence hiç kimse net bir strateji belirleyemez şimdi. Önce sahada görmeliyiz gençlerimizi. Karşılarında akranları olmayacak U-17,18 maçlarındaki gibi; koca koca adamlar olacak. Bakalım ne yapacak bizimkiler? İşte ligin ilk 7-8 haftası geride kaldığında o zaman belli sınırlar içinde rota belirlenebilir.

Yönetimin ugraşı içinde olması bende sempati oluştursa da büyük sevdam Bursaspor için yapılması gerekenlerin yapılmadığını gördüğümde, yapılmaması gerekenlerin yapıldığını gördüğümde elbette yazacağım.

Saygılarımla...

Editör: Haber Merkezi