Teksas’ın organize ettiği, olağanüstü genel kurul kararı alınması için yapılan imza kampanyasında yeter sayı olan 859 imzaya ulaşıldı. Teksas’ın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda bu sayıya ulaşıldığı belirtilirken, dün de hedefe ulaşılmasına rağmen tartışmalara kapıyı kapamak adına imza toplanmaya devam edildiği kaydedildi.

ÖNCE DİVAN’A SONRA YÖNETİME…

Olağanüstü seçimli genel kurul için yeterli imza sayısının toplanmasının ardından gözler yaşanacak sürece çevrildi. Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder, süreçle ilgili konuşurken toplanan imzaların önce Divan Kurulu Başkanlığı olarak kendilerine verileceğini, sonrasında ise bu imzaların dosya halinde yönetim kuruluna sunularak kongre kararı almaları için tavsiyede bulunacaklarını belirtti.

YÖNETİM KABUL ETMEZSE…

Recep Günay yönetiminin, imzaları uygulamaya koymama ve kongre kararı almama ihtimaliyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sakder, “Yönetim kurulu bu imzaları işleme koymazsa, imza veren üyeler mahkeme sürecini başlatabilir. İşleme koyup olağanüstü genel kurul alırlar ise zaten bir şeye gerek kalmayacak. Verilen sözler tutulmadığı için ben de üye olarak imza verdim. Denetim Kurulu’nun da bu konuda bir çalışması” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi