Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kendilerine çok fazla yüklenildiğini ve haksızlık edildiğini dile getiren Başkan Günay, amaçlarının kendilerini savunmak ya da birilerini suçlamak olmadığını, Bursaspor-Diyarbekirspor maçında yaşananların tekrarlanmaması için, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Bursaspor Başkanı Recep Günay kamuoyuna açıklamalarda bulundu Video: Bursaspor Başkanı Recep Günay kamuoyuna açıklamalarda bulundu

Hakaret etmeden eleştirilmeleri gerektiğine işaret eden Başkan Günay, “Biz buraya gelirken şampiyonluk vaat etmedik, ekonomimiz yüksek demedik. Biz gelirken bir şeyler vaat etmedik, kapanmasın, elektriği sönmesin diye geldik. Tahta açılmazsa biz burada durmayız dedik. İlk günden bugüne kadar yönetim istifa sesleri yükseldi. Daha ikinci maçta bütün stat bize küfretti. Amaç takım kötü gittiğinden değil, Karacabey’de sanki Bursaspor Yönetim Kurulu değil vatan hainleri gelmiş gibi bir ortam yaratıldı. Siz daha başlamadan, kimseye yapılmayan hakaretleri yaptınız. İnsanların ölmüş analarına kadar küfredildi ve buna destek verildi. Buyurun bugün patladı. O gün Bursaspor üzerinden oyun oynayanlar, mutlu musunuz şimdi?” dedi.

CEZA UYGULANMAMALI

Geçen yıl gelen cezaların da kendilerine yüklendiğini belirten Başkan Günay, “Sanki biz getirmişiz cezayı gibi algı oluşturuldu. Tahkim Kurulu’nda davamız var, diyorlar ki yalan söylüyor. Savunmayı yapan, dilekçeyi veren benim. Onlar yalan söylüyor. Bizim elimizde belge var. Bu davaya sahip çıkalım, bu dava Bursaspor’un. Vadesi geçmiş borçlu olan kulüplere transfer yasağı getirildi, lisans alabilmek için borcu yoktur kağıdı götürmemiz lazım. TFF’nin yönetmeliğinde bir maddesinde diyor ki, senin ulusal ve uluslararası mahkemelerde dava açtıysan bunlarla ilgili, dava sonuna kadar vadesi geçmiş borçlar kabul edilmez, bu işlemler uygulanmaz diyor bu ne demektir bizim tahtamızın açılması lazım ve puan cezası gelmemesi lazım. Bunun kabul edilmesi lazım. Bursaspor’un yanında hiçbir Bursalı avukat görmedim.” diye konuştu.

HERKES FORMA ALSAYDI BU SORUNLARI KONUŞMUYORDUK

Eskiden Bursaspor’da genç oyunculara sahip çıkıldığını kaydeden ancak şu an genç oyunculara sahip çıkılmadığını belirten Başkan Günay, “Bunlar geleceğimiz. Şu anda oynayanların hepsi altyapıdan çıktı. Dışarıdan gelenlere sahip çıkılıyor, kendi oyuncularımıza sahip çıkılmıyor. Bazı gerçekleri görmemiz lazım. Forma kampanyası yaptık, herkes bir forma alsaydı şimdi bu sorunları konuşmuyor olacaktık. 20-25 gün sonra kongre var, hep beraber göreceğiz. Bu kongre Bursaspor’un kurtuluşu falan değil kimse hayal etmesin. Emekli maaşıyla geçinen biriyim, niye geldin diyorlar, doğru söylüyorlar. Gelmeseydik.” ifadelerini kullandı.

ÇAĞATAY’I SATMAYACAĞIM

Disiplin, sorumluluk önemli. Disiplin yoksa, sorumluluk yoksa, ne teknik direktör, ne yönetim bir şey yapabilir. Sarı kartın var, zaten maç bitmiş. Geri dönme şansın yok. 90 dakika hiç varlık gösteremedin, 2 dakika hırsın niye? O hırslarınızı keşke sahada gösterseydiniz de, 5-0 yenilseydiniz. Orada kavga çıktığı zaman herkes çok hırsılı, madem bunu sahaya yansıt. Gerek var mı kavga çıkarmaya. Sahamız kapanacak. Cezalar geldiğinde kim bedel ödeyecek, biz yarın yokuz. Bunu bu hale getiren kim, ben getirmedim. O kadar isyan etmenin alemi ne. Çağatay’a af yok. Satmak da yok. Satmak ona ödül vermektir. Bizim gururumuz paradan daha öte. Kulübün kaderiyle kimse oynayamaz.” açıklamasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi