Yeni sezon hazırlıklarına yüksek tempoda yapılan antrenmanlarla devam eden Bursaspor'da tüm futbolcular teknik direktör Paul Le Guen'in gözlerinin içine bakıyor. İlk 4 gün sadece rapor tutan ve futbolcuları izleyen Fransız teknik adam, son 2 gündür ipleri iyice eline aldı ve diyaloglara başladı. Oyuncuların performansından memnun olmayan ancak bunun giderilebilecek bir sorun olduğunu düşünen Le Guen, sınavlara da başladı.

ÜSTÜNÜ ÇİZECEK

16 Temmuz'da başlayacak ve 28 Temmuz'da sona erecek Avusturya kampı öncesi tecrübeli çalıştırıcı, 10 isim belirleyecek. 10 gün içinde 10 ismin üstünü çizecek Paul Le Guen, Avusturya'ya 23 futbolcu ve 3 kaleci ile birlikte toplam 26 isimle gidecek. Vereceği rapor sonrası Başkan Ali Ay da bu isimlere, "Kendinize kulüp bulun" diyecek ya da başta düşünülmeyen oyuncuları Yeşil Bursa, İnegölspor ve Ankaragücü olmak üzere farklı kulüplere kiralayacak.

İşte sınıfı geçemeyenler;

Paul Le Guen'in takımdan gönderilecek futbolcular için yönetime verdiği ön raporda sürpriz isimlerin yer aldığı bilgisi paylaşıldı. Buna göre, Ricardo Faty, Merter Yüce ve Josua John'un isimlerinin üzeri çizildi. Sercan Yıldırım konusunda Paul Le Guen kararsızlığını koruyor. Fransız teknik adam Sinan Bakış, Furkan Soyalp, Berat Jonathan Ustabaşı gibi genç oyuncuların performansından ise ilk etap çalışmalarında memnun kaldığını yönetime bildirdi.