Bursaspor’da Pablo Martin Batalla dönemi resmen başladı…

Arjantinli teknik adam, Özlüce’de kendisini 3 yıllığına Bursaspor’a bağlayan sözleşmeyi imzaladı…

Başkan Enes Çelik, 3 yıllık sözleşme imzaladıkları Batalla için, “Dileriz uzun yıllar devam eder. Hocalık kariyerinin de futbolculuğu kadar başarılı olmasını temenni ediyorum. Göreve geldiğimizde de ilk önceliğimiz kendisiydi” dedi…

Batalla da, kendisine verilen bu fırsat için teşekkür ederek, şunları söyledi:

BU SENE ÇALIŞMAMA KARARIM VARDI

“Bu sene çalışmama kararım vardı ama Bursaspor söz konusu olunca herşey değişti. Burada olmaktan çok mutluyum. Burayı kendi ailem olarak gördüm. Yardım etmekten çok memnunum. Nilüfer’deki tecrübemden dolayı bir kaç kulüpten teklif aldım ama aile planlarımdan dolayı bunları kabul etmedim. Bursaspor’un planı, transfer tahtasının açılması beni etkiledi. Kabul etmek zor olmadı. Konu Bursaspor olunca zaten ailem de beni her zaman destekliyor.”

OYUN SİSTEMİNİ OYUNCULARA GÖRE BELİRLEYECEĞİZ

“Oyun sistemimizi oyunculara göre belirleyeceğiz. Biz her maçı kazanmak için oynayacağız. Hedefimiz belli. Bursaspor taraftarı eşsiz bir taraftar. Neredeyse bir oyuncu daha oluyorlar. Tabii ki bizim işimizde önemli. Takımla taraftar arasındaki kimlik uyumunu da sağlayacağımızı düşünüyorum.”

ÇAĞATAY İÇİN GÜZEL BİR FIRSAT

“En son forma giydiğim Gençlerbirliği maçında oyundan ben çıktım Çağatay Yılmaz girmişti. Çocukluğundan beri tanıdığım biri. Çok iyi bir sezon geçirdi burada. Ama iyi bir sezon geçirdiği için ona teklifler var. Bazen bu teklifleri kabul etmek gerekiyor. Çağatay için de güzel bir fırsat.”

Xpmb Imza.jpeg.pagespeed.ic.q R M 2 Xv Sm

KARACABEY BELEDİYESPORLU FUTBOLCULAR NEDEN OLMADI?

Karacabey Belediyespor’dan gelen iki oyuncuyu da tanıyorum. Ama ben kulüpte hali hazırda 2 tane iyi sağ beke sahip olduğumu düşünüyorum. Hem genç hem de Milli takımlarda oynamış sağ bekler. Ben de onlara şans vermek istedim. Vakıfköy çocuklarına fırsat vermek istedim. Ben de yanılabilirim. En az yanılacağım şekilde plan yapmaya çalışıyorum.”

TARAFTARLARA DAVET

Yeşil beyazlı taraftarları 22 Temmuz’daki sezon açılış idmanına davet eden Batalla, kısa vadede hedefinin şampiyonluk olduğunu belirtirken, uzun vadede de Bursaspor’da, Atletico Madrid’in hocası Diego Simone gibi 12 yıl kalmak istediğini vurguladı.

Kaynak: Olay