Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Atıcılar, Fatih-Çiftehavuzlar, Karaman, Demirtaş ve Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri Çocuk Havuzlarında düzenlenen yaz dönemi yüzme kursları sona erdi.

Haziran-Eylül tarihleri arasında 4 dönem olarak düzenlenen yüzme kurslarına, yaşları 5 ile 14 arasında değişen toplam 7 bin 42 öğrenci katıldı. Yüzme bilme seviyelerine göre öğrencilere üç kategoride (yüzme bilmeye, az bilen ve yüzme bilen) 8 ile 13 kişilik guruplar oluşturuldu ve uzman yüzücüler tarafından çocuklara eğitim programı uygulandı. Yaz spor okullarına katılarak yüzme öğrenen tüm öğrencilere sertifika verildi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen yaz yüzme kursları ve yaz spor okulları sayesinde çocukların yaz aylarını spor yaparak geçirdiklerini söyledi. Başkan Dündar,  “Yaz döneminde okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilerimizin tatillerini spor yaparak geçirmeleri için çeşitli branşlarda yaz spor okulları düzenledik. Haziran-Eylül ayları arasında düzenlediğimiz yaz spor okullarında çocuklarımızın yaz tatillerini spor yaparak geçirmelerini sağladık. Bünyemizde faaliyet gösteren havuzlarımızda yaz dönemi boyunca toplam 7 bin 42 öğrencimiz yüzme eğitimi aldı. Çocuklarımızın almış olduğu yüzme eğitimi bir altyapı niteliği taşıyor. Bundan sonraki süreçte de onların başarılı bir sporcu ve birey olabilmeleri için gelişimlerine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Çocuklarının boş vakitlerini spor tesislerinde geçirmelerini sağladıkları için velilere de çok teşekkür ediyorum” dedi.