Kılıç, yaptığı açıklamada, Bursaspor’un sorununun teknik direktör değil, borç olduğunu vurguladı. Bursaspor’un eski kaptanlarından Ömer Kılıç, “Ama yapabilecekleri bir şey yok. Mourinho‘yu getirseniz yine olmaz. İşin açıkcası herkes oyunculara kızıyor ama bu oyuncuların da suçu yok. Ben bu süreci çok iyi bilenlerdenim. Orduspor‘da yaşadığımın bire bir aynısı. Herkes transfer tahtasının açılmasına odaklanmış. Ne olacak açılınca Süper Lige‘mi alınacak Bursaspor.

Borç yapılandırılmadığı sürece aynı sıkıntılar olacak. Bakın ben size olacakları söyleyeyim. Maçlar oynanırken, TFF‘den 3 puan silme gelecek, yabancı oyunculardan dolayı FIFA‘dan ilk önce puan silme daha sonra ödeme gelmezse küme düşme cezası gelecek, altyapıdan gelecek oyuncular tükenecek. Bunları yönetim biliyor ve paylaşmıyorlar.” dedi.

Kılıç, ayrıca yönetimin hesap sorma söylemlerine de eleştiri getirdi. Kılıç, “Biz hesap sormaya geldik diyorlar. Tamam kardeşim hesap sorun, eyvallah. Davalar açtınız sonuna kadar gidin eyvallah. Yalnız mahkemeden bir şey çıkmaz, onu söyleyeyim.

Ben futbol tarihinde ceza evine giren ve aldığını veren başkan görmedim, duymadım. Onun için bence kişisel husumetleri bırakıp, mali anlamda ne yapılır ve Bursaspor nasıl kurtulur onun çalışmaları yapılmalıdır.” diye konuştu.

Kaynak: Ordu Hayat Gazetesi

Editör: Haber Merkezi