Bursaspor Teknik Direktörü Nedim Vatansever, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde takımın son durumuna ve haftasonum karşılacakları Beyoğlu Yeniçarşıspor maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak sakat oyuncular hakkında bilgi veren Vatansever, “Berat, Eren Güler aramıza döndü ama Yusuf gribal enfeksiyona yakalandı, bugün antrenmana çıkmayacak. Deniz Aydın aramıza döndü, çok şükür sakatlarımız iyileşti. Bir önceki Altınordu maçından Ömer Turan’ın sakatlığı vardı, Ozan İsmail, Alperen iki gün antrenmana katılamadı ama şu an tam kadro çalışıyoruz. Pazar günü Beyoğlu Yeniçarşıspor maçına diri, canlı, istekli arzulu bir oyun oynamak için çalışıyoruz.” dedi.

Eren Güler’in tedaviye çok çabuk cevap verdiğine işaret eden deneyimli çalıştırıcı, “Fedakarlık yaptı, dün de antremana katıldı. Bizim her oyuncuya ihtiyacımız var. Kadromuz kısıtlı, her oyuncunun vereceği katkıya ihtiyacımız var. O yüzden bizim için çok değerli.” diye konuştu.

5-hafta-bursaspor-1-0-altinordu_1650ef9f47b78e

BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Rakibi analiz ettiklerini belirten Vatansever, Bursaspor’un çıkacağı her maçı kazanmak için oynadığının altını çizdi. Tecrübeli teknik adam, “Aslında Ankaraspor maçında çok canlı, istekli ve arzulu bir oyun oynamıştık. Nazilli maçının ikinci yarısında da. Altınordu maçında da dönem dönem iyi bir oyun ortaya koyduk ama sonunu getiremedik. Kendi açımızdan birlikte oynadığımız sürece bizim için hiçbir problem yok. Biz oyuncularımıza da aynı şeyi söylüyoruz, biz birlikte oynayacağız. Kısıtlı mesafede oynayacağız, takımın boyu, bunları ezberletmeye çalışıyoruz. Oyuncularımız genç oyuncular, hata yapıyorlar, yapacaklar, yapa yapa öğrenecekler. Bizim için hepsi çok değerli, bunları hep söylüyorum. İstekli, coşkulu oynadıkları dönemde biz de kenarda keyif alıyoruz, onlar da saha içerisinde keyif alıyorlar. Biz bir standartımızı yakalamak zorundayız. Biz birlikte oynadığımız sürece, takımın boyu kısa olduğu sürece bu işin üstesinden geleceğiz. Oyuncularımıza çok inanıyoruz. Çok güveniyoruz. Altınordu maçında çok sakat verdik ama oyunun içinde Alperen sakat sakat devam etti, Ömer Turan sakat devam etti, çok fedakarlık yapıyorlar ama sonunu getirmek çok önemli. Seri galibiyetler almak zorundayız. İnşallah bir yerde bu başlayacak ve sonunu da getirecek diye inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

5 MAÇI DA KAZANABİLİRDİK

5 maçı da kazanabilecek pozisyonlar yakaladıklarını belirten Vatansever, şöyle devam etti;

“Mersin maçıyla başlayan, Ankaraspor galibiyeti, Nazilli’de verilen mücadele, Altınordu maçında son anlarda golü yedik, işin açıkçası oyunu verdik rakibe o bizi üzdü. Sanberk inanılmaz pozisyonlar çıkardı. Bursaspor, 5 maçta 15 puan yapabilirdi ama hep küçük nüanslarla kaybettik. Oyuncularımıza da onu anlatmaya çalışıyoruz, bizim takımımız bir standartta olmalı. 10 üzerinden 8 oynamalı her maç ama genç oyunculardan kurulu olduğumuz için küçük hatalar yapıyoruz ve hemen cezayı kesiyorlar. İnşallah biz o standartı yakalamak zorundayız. Ben hep inanıyorum, çok büyük sorumluluk aldılar. Canla başla mücadele ediyorlar.”

Editör: Haber Merkezi