OLAY’a açıklamalarda bulunan Gönden, ilk işlerinin saha içinde oyuncuların ruhen değişimini sağlamak olduğuna vurgu yaparak, güvensizliği ortadan kaldırmak istediklerini dile getirdi.

O DOKUNUŞU YAPMALIYIZ

İlk dokunuşu doğru yapmaları gerektiğinin altını çizen Gönden, “Yıllardan beri nelerin lazım olduğuyla alakalı Bursa’da konuşuyoruz, tartışıyoruz. Konuşma zamanı değil. Uçacağız, kaçacağız demenin anlamı yok. Sahadaki icraat önemli. Çok doğru bir şekilde yanıtlamaları lazım çocukların. İlk etepta pansuman olarak sahadaki o isteği, o değişimi yapmamız gerek. Sonrasında en alttan en üste kadar inşa edeceğimiz şeyler var. Önce o dokunuşu doğru yapmamız lazım” dedi.

GÜVENSİZLİK VE GERGİNLİK VAR

Takım içinde enteresan bir gerginlik olduğunu ve oyuncuların kendilerinin farkında olması gerektiğini aktaran Gönden, “Bu çocukların hepsi kendi kültürümüzden yetişen çocuklar. Eksiklikler, güvensizlikler var. Mevcut durumda enteresan bir gerginlik var. Öncelikle çocukların kendilerinin farkına varması gerekiyor. Sıkı ve ciddi bir şekilde çalışmaları lazım. Ruhen ve bedenen yürekleriyle o farkı gösterdikleri noktada her şey farklı olacak” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi