OLAY’a açıklamalarda bulunan Gönden, genç oyunculardan kurulu olmalarından dolayı futbolcular çabuk kırıldığını ancak bunu aşmak için her türlü olanağı sağladıklarını ifade etti.

ÇABUK KIRILIYORLAR

Psikolojik olarak yardım da aldıklarını aktaran Gönden, “Oyuncuların sahada kalmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bir karmaşa gözüküyor. Sahadaki tüm enerjimizi sağlamaya çalışıyoruz. Kolay değil, genç çocuklar. İstedikleri olmadığında çabuk kırılıyorlar. Onu anlatmaya çalışıyoruz. Psikolojik olarak yardım da alıyoruz. Tek derdimiz bu karmaşadan uzak, akıllarının sadece sahada olması” dedi.

SONUÇLAR DÜZELECEK

Saha sonuçlarının düzeleceğine dair inancının devam ettiğini, maç içinde anlık konsantrasyon bozukluklarının olabildiğini kaydeden Mustafa Gönden, “Sonuçlar da düzelecek. Esenler Erokspor elimizden kaçtı. Deplasmanda oynadığımız Afyonspor maçında ilk yarıda maçı koparabilirdik. Saçma hakem kararları oluyor. Anlık dalgınlıkta golü yedik. O anlarda kırılabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

HEDEF 6 PUAN

İlk yarıda kalan Diyarbekirspor ve Vanspor maçlarını kazanmak istediklerini belirten Gönden, “Taraftar desteğine çok ihtiyacımız var, özellikle çocukların. Hafta içi öğlen saati… Ne kadar kişi gelir bilmiyoruz. İç sahada oynadığımız hiçbir maçta puan kaybetmememiz gerekiyor. Bu dakikadan sonra sadece oyun değil sonuç da almamız gerekiyor. Kalan iki maçı 6 puanla kapatmak istiyoruz. Onu başarırsak devre arasında doğru çalışmayı yaparsak ikinci yarıda hiçbir şeyden korkmayız” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi