20 yıl sonra Bursaspor’a dönen Sözkesen, burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Bursaspor’da futbol da oynadığını, kaptanlığını da yaptığını anımsatan Sözkesen, “Bursaspor’u çok iyi bilen bir insanım. Bursaspor, çok büyük bir camia. Teklif edilemez bile bazen, içini bildiğim için güvenle geldiğim bir kulüp.” dedi.

Kulübün içerisinde bulunduğuna da değinen Sözkesen, “Genç oyuncu kardeşlerimizin sorumluluklarını hafifletmek, onlara ağabeylik yapmak için buradayım. Bunun için de yeterli donanıma sahibim. Elimizden geleni yapacağız. Bursaspor’da olumlu olarak çok güzel bir tesise sahip olmuş, olumsuz tarafına bakarsanız şampiyonluklar yaşadı ancak şu andaki konumu marka değeri çok yüksek olmasına rağmen 2. Lig’deyiz. Biz de tam olarak burada devreye girmek istiyoruz, tekrar Bursaspor’u Süper Lig’e çıkarmak için plan program yapılıyor. İnanılmaz mücadele ediyor başkanımız ve yönetimimiz. Ben de bunu gördüğüm için mutluyum, daha fazla istek ve arzuyla kendi hedeflerime ulaşıyorum. Bursa’yı bilen, Bursaspor altyapısından yetişmiş, ne istediklerini bilebileceğimiz ve anlatabileceğimiz bir ortamda başarılı olmamaları mümkün değil. Başarılı olacaklarını düşünüyorum. Bir an önce seri halinde maçlar kazanarak takımı yukarıya çekmek istiyoruz.” dedi.

HERKESİN DESTEK OLMASINI BEKLİYORUM

Yönetim tarafına çok karışmadığını ve yönetimde işlerini iyi yapan insanların bulunduğunu kaydeden Sözkesen, “Ben daha çok takım tarafıyla ilgileniyorum. Tabii ki başkanımızla istişare halindeyiz. Olumlu taraflarını empoze etmeye çalışıyoruz. Gerçekçi olmak lazım işimiz kolay değil, çok zor. Benim de Bursa şehrinden özellikle ricam gerçekleri konuşmak, gerçekleri yazmak. Gerçek anlamda bize destek olmaları. Kim Bursaspor’da görev yaparsa yapsın hepimizin amacı Bursaspor. Bu değeri de kaybetmemek için taraflı tarafsız herkesin destek olmasını bekliyorum.” diye konuştu.

HEDEFİMİZ PLAY-OFF

Bursaspor’un hedeflerine de değinen Sözkesen, “Bursaspor’un bu seneki gerçekçi hedefi Play-Off oynamak. Bunu yapabilecek konumdayız, güçteyiz. Kolay da değil çünü oyuncuları bu olayın içerisine sokmak, bazı sıkıntıları bertaraf etmek çok kolay değil ama benim gözlemlediğim yönetim kurulumuzun ve özellikle başkanımızın yaptıkları kolay şeyler değil. Ortak bir hedef için buradayız amacımız Bursaspor’u bu durumdan kurtarmak. Bursaspor çok büyük bir camia. Sadece A Takım olarak düşünmeyin. Şu andaki mevcut oyuncuların tamamı altyapı oyuncuları. Bu tesislerde futbolcu olmamak mümkün değil her şey onlar için hazırlanmış durumda.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Haber Merkezi