Bursaspor Teknik Direktörü Murat Sözkesen, yeşil-beyazlı takımla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Motto Futbol'da yayınlanan Futbolcast programına konuşan Sözkesen, “Bursaspor, küllerinden doğmak zorunda” ifadesini kullandı. 48 yaşındaki teknik adam, camiaya önemli mesajlar verdi.

“YAPACAK ÇOK İŞ VAR”

"Kulüpte yapacağımız, değiştireceğimiz çok fazla şey var. Yavaş yavaş halletmeye çalışıyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz de ciddi bir reaksiyon veriyor. Bu da bizi ümitlendiriyor” diyen Murat Sözkesen, hedefleriyle ilgili şunları söyledi:

"Bursaspor, büyük bir arma. Genç futbolcularımız, zamanında hayalini kurduğu formanın altında profesyonel olarak oynuyorlar. Ama tam olarak gelişim sağlamak için zamana ihtiyaç var.
Taktik ve fiziksel anlamda her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Amacımız, topun bizde kalması yönünde. Çünkü Bursaspor'un geninde bu var."

“KÜLLERİMİZDEN DOĞMAK ZORUNDAYIZ”

Bursaspor’un yeni teknik direktörü Sözkesen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Altyapımızdan yetişen çocuklarımızla mücadele vermekten gurur duyuyorum. Bursaspor, küllerinden doğmak zorunda. Bursa, inanılmaz bir şehir. Aslında Bursaspor, eskisinden daha da iyi konuma gelebilir."

“BU İŞİN ŞAKASI YOK!”

Murat Sözkesen, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şimdi, ‘hedefimiz play-off’ derdim, ama gerçekçi olmak lazım. Bir oyuncumuz sakatlandığı zaman çok zorluk çekiyoruz. Bursa'da yaşayan insanlara ciddi anlamda seslenmek istiyorum. Başka Bursaspor yok. Bu işin de şakası yok. Şahıslara kızarak Bursaspor'u aşağıya çekmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bursaspor'un asıl problemi saha içinde değil, saha dışında. Biz birlik olamıyoruz, sıkıntımız bu.Bütün Bursa'nın Bursaspor'u sahiplenmesi lazım. Bizler gelip geçiciyiz. Yönetime gelen kim olursa olsun, şehir olarak tam destek verilmeli."

Editör: Haber Merkezi