FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu'nda ikinci maçına çıkan Bursaspor İnfo Yatırım, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu'nda Almanya temsilcisi Telekom Baskets Bonn'u ağırladı.

Maçın başlarında hücum üretkenliğinde sorunlar yaşayan ve rakibin ritmine uyum sağlayamayan temsilcimiz, ilk periyodu 10 sayı geride 24-14'lük skor dezavantajiyla kapadı. İkinci periyot itibarıyla Hamilton ve David Mutaf'tan katkı alan temsilcimiz, hücumda sayılar bulsa da savunma problemini gideremeyince Alman ekibi karşısında soyunma odasına 49-34 geride gitti.

WhatsApp Görsel 2023-10-25 saat 20.43.21_119edc64

Dönüşte direnç göstermesi beklenen ancak özellikle bu periyotta Bonn'un savunma engelini asmaktan güçlük çeken Bursaspor İnfo Yatırım, nispeten daha iyi bir müdafaa örneği gösterse de aradaki farkın azalmasını sağlayamadı. Final periyoduna 68-46'lık konuk ekibin üstünlüğünde girilirken, temsilcimiz iyi bu bölümde iyi bir oyun ortaya koydu. En fazla sayı kaydettiği çeyreği oynamasına karşın Bonn'un hücumlardan boş dönmemesiyle farkı eritemeyen Bursaspor İnfo Yatırım, mücadeleyi 91-73 kaybederek, gruptaki ikinci maçından da mağlubiyetle ayrıldı.

Editör: Haber Merkezi