Bursa Yıldırımspor Teknik Direktörü Mesut Ünal "Bizim için takım halinde iyi bir başlangıç oldu. Oyuncularımız, oynatmak istediğimiz sisteme oldukça iyi cevap verdi. Bizim şöyle bir hedefimiz vardı; ligin en az gol yiyen takım ya da takımlarından biri olmak bununla beraber ligin en fazla takım veya takımlarından biri olmak. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyoruz. 3 maçta çok kaçırdığımız pozisyonlar da oldu, pozisyonları çok cömert harcıyoruız. Onu da gidermek için mücadelemize devam ediyoruz.

Bütün maçlar zor. Her maçımıza kazanmak için çıkıyoruz. Geçen hafta ile başlayacak olursak Malatya’da çok zor şartlarda, havanın çok sıcak olduğu ve suni zeminde oynanan bir müsabaka oldu. Bu oyuncularımızı oldukça zorladı. Sevindiren tarafı şu; oyuncularımız maç sonuna kadar ayakta kalmayı başardılar. O birlikteliği gösterdiler. Bu haftaki maça gelirsek, rakibimiz iddialı durumda. İyi futbol oynamaya, mücadele etmeye çabalıyorlar. Bu hafta onları ağırlayacağız. Oyun stratejimizde herhangi bir değişiklik olmayacak. Kora kor mücadele ile, üçüncü bölgede oyun isteğimiz ile kaptırdığımız yerde baskı ile takım bütünlüğü ile maça hazırlanacağız.

Bursa halkından destek bekliyoruz. Yıldırımspor, Bursa’nın profesyonel bir takımı. Yaptığımız işten sonuca yönelik keyif almamız lazım ki tribüne gelen insanlar da keyif alsın. Bu şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Bursa halkından, futbol sevdalılarından bizi desteklemelerini talep ediyoruz.

Çıktığımız yol uzun ve zorlu bir yolculuk. Biz bu yolculuk için de gerekli mücadeleyi hem teknik olarak hem oyuncu kardeşlerimiz, yönetici büyüklerimiz de zaten o mücadeleyi yapıyorlar, bu mücadelenin içinde sonuna kadar olacağız. Şampiyon olur muyuz olamaz mıyız bilmiyorum ama mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.
Gruba bakıldığı zaman, geçen 3 haftada 12 takımın çok dengeli olduğu gözüküyor. Maçlar da çok az farkla kazanılan maçlar oluyor. Bu süreçte dengeli bir grup diyebiliriz, dengeli olduğu için bir o kadar da zorlu bir grup. Bu zor bir yolculuk. Bütün mücadeleye ve zorluklara takım halinde hazırız. Mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Grubumuzda seri yakalarsak sonuna kadar götürebiliriz.

Türkiye’de futbol son dönemde oldukça gelişmeye başladı. Sadece 3. Lig’i mücadele ligi olarak görmemek lazım. 3. Lig’de de hocaların almış olduğu eğitimler, oyuncuların altyapıda aldığı eğitimler olarak bakıldığı zaman teknik ve taktik de yeterli seviyede 3. Lig’de ön plana çıkıyor. Bizim de Yıldırımspor olarak sadece fizik gücü değil, hem teknik hem taktik olarak, takım bütünlüğü olarak, oyun kuralları içerisinde gerekli sertliği de göstererek bir takım oluşturmak niyetindeydik. Şu aşamada iyi gittiğini söyleyebilirim. Sadece mücadele olarak değil izleyene keyif veren günümüzün modern futbolu ne gerektiriyorsa onu yapan takımların olduğunu görüyoruz. Bunlardan birisini de en iyisini yapan takımlardan biri olmak niyetiyle yolumuza devam ediyoruz."

Editör: Haber Merkezi