Bursaspor Kulübü’nün 2 Temmuz’da yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda kulüp başkanlığı için aday olduğunu açıklayan iş insanı Melik Ramisoğlu, resmi açıklamayı bu hafta yapacağını belirterek, “Ben Bursasporluyum. İstanbul ve yurt dışında yatırımlarım var. Çok yakın zamanda Bursa’da da yatırımlarım olacak. Bunun hazırlığı içindeyim. Bursaspor’un bu durumda olmasına üzülüyorum ve bu yüzden de aday olmaya karar verdim” dedi.

whatsapp-image-2023-06-18-at-13-17-01-1687083897-437

TRANSFER TAHTASI AÇILACAK

Süper Lig şampiyonu olarak bir Anadolu devrimi gerçekleştiren Bursaspor’un gerçek yerinin Süper Lig olduğunu kaydeden Melik Ramisoğlu, Bursaspor’a başkan olmak için ekibi ile birlikte hazır olduğunu söyledi. Bursaspor’un transfer tahtasını açacak yaklaşık 200 milyon liranın hazır olduğunu ifade eden Ramisoğlu, “200 milyon lira nakit olarak sıcak paramız hazır. Bu 200 milyon liranın dışında da bağlantılarımız var. O kişi ve kurullarda göreve geldiğimiz anda nakit olarak kulübü desteklerini sunacaklar” diye konuştu.

6-1687080560-319-1687081469-852

‘1 YILDIR İNCELİYORUZ’
Bursaspor Kulüp Başkanı Ömer Furkan Banaz ve yönetim kurulu ile de görüştüklerini kaydeden Ramisoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaklaşık 1 yıldır ekibim ile birlikte Bursaspor’u inceliyoruz. Sorunları tespit edip daha göreve gelmeden çözüm reçeteleri hazırlamaya başladık. Başkan Ömer Furkan Banaz ile de görüştük ve bilgi aldık. Borçlar ile ilgili çalışma yaptık. Yönetimin bilgisi dahilinde alacağı olan bazı oyuncularla da görüşmeler yaptık. Kendilerine göreve geldiğimiz anda ödemelerini yapacağımızın sözünü verdik. Biz borçları ötelemek ya da uzun vadeye yaymak istemiyoruz. Borçları kapatarak yola devam etmek istiyoruz. Çünkü bekledikçe borç döviz kurundan dolayı artıyor. Bu nedenle futbol camiasına olan borçları ötelemek yerine kapatarak yola devam edeceğiz.”

‘BURSASPOR ÜYESİYİM’
Yönetim kurulu listesinin hazır olduğunu söyleyen Melik Ramisoğlu, “Ben Bursaspor üyesiyim ancak üyelik sürem başkan adaylığı için yetmiyor. Bu nedenle Bursaspor’da daha önce denenmiş olan ‘Ekip liderliği’ ile sorunu aşmak istiyoruz. Listem Bursalı iş insanlarından oluşuyor. Bu hafta gerekli açıklamaları yapmayı planlıyoruz. Teknik ekip, altyapı, futbolcu portföyü gibi çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. Ancak önceliği tamamen kulübe nakit para gelmesi üzerine yapıyoruz. Göreve geldiğimiz takdirde hem sportif başarı hem de borçların eritilmesi konusunda kısa zamanda önemli yol kat edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Yenidönem

Editör: Haber Merkezi