Bursaspor camiasının sevilen ismi, Teksaslı Taraftarlar Derneği Onursal Başkanı Mehmet Güzelsöz, hafta içi her gün saat 12.00’de enbursa.com ekranlarında yayınlanan ‘Gün Ortası‘ programında Melisa Öztürer‘in konuğu oldu.

TFF 2.Lig’in 25. haftasında Bursa’da oynanan ve yaşananlarla Türkiye gündemine oturan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçıyla ilgili oluşan gündemi değerlendiren Mehmet Güzelsöz, sert açıklamalarda bulundu.

Bursaspor taraftarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt veren Güzelsöz, ”Biz nasıl karşılanırsak, rakip takım taraftarlarını da şehrimizde aynı şekilde karşılıyoruz. 25 Eylül’de takımımız iyi karşılanmadığı için aynı reaksiyon burada verildi. Biz ne bir şehre ne bir ırka düşmanız. Bizim tribün raconumuz, kültürümüz böyledir.” ifadelerini kullandı.

Yeşil beyazlı camiasına ‘faşist‘ sıfatını yakıştıranlara tokat gibi cevap veren Güzelsöz, ”Biz sadece Bursaspor faşistiyiz” diyerek şu açıklamayı yaptı:

”Maçtan bir çıktık ki herkes bizim karşımıza geçmiş. Olayın içeriğini bilmeden, bizi yargılayan insanlar oldu. Bize faşist diyenler en çok faşist olanlardır. Bunu kafanıza sokun. Biz hiç kimseye faşistlik yapmıyoruz. Biz sadece Bursaspor faşistliği yaparız. Bursaspor siyaset üstüdür. Bunu defalarca dile getirdik. Bize göre hiç bir siyasi görüşün önemi yoktur. Bizim kendi doğrularımız var. Bursaspor Kulübü‘ne zarar geliyorsa A partisi olması B partisi olması bizi ilgilendirmez. O yüzden boşuna debelenmeyin.”

Editör: Haber Merkezi