Baynet İnşaat Balıkesirspor galibiyeti sonrasında açıklamalarda bulunan TECO Karacabey Belediyespor Teknik Direktörü Mehmet Ak şunları söyledi.

Ak "Bu tarz maçlar kağıt üzerinde kolay gibi gözükebilir ama zor maçlardır. Rakibimizin içerisinde bulunduğu durum ve yapısı itibarı ile bu maça çok ciddi hazırlandığını biliyorduk. Müsabakaya bunun getirmiş olduğu ciddiyetle başladık. Hızlı bir giriş yaptık. Duran toplarla pozisyonlar bulduk. Akan oyunda da şanslar yakaladık. Oyunun hakimiydik. Balıkesirspor bu ligin en iyi duran top kullanan takımlarından bir tanesi. Duran top ve oyun analizini iyi yapmıştık ve bu konularda hata yapmadık.

İkinci yarıda çalıştığımız bir pozisyon ile golü bulduk. Oyuncu değişiklikleriyle reaksiyon göstererek oyunun kontrolünü elimizde tuttuk. Direkten dönen toplarımız oldu. Oyunun başından sonuna kadar oyun planına sadık kalan oyuncularımı tebrik ediyorum. Geçen hafta iç sahada kazanmıştık bu hafta da deplasmanda kazandık. Bu kazanımlar bizim için çok değerli. Her geçen hafta oyun olarak üzerine koyarak ilerliyoruz. Skorların da geliyor olması çalışmalarımızın karşılığını aldığımız için hem oyuncularımızı hem de bizi mutlu ediyor. Önümüzdeki süreçte zorlu bir periyoda gireceğiz. Yedi günde üç maç oynayacağız. Bütün oyuncularımızı en iyi şekilde hazırlayıp bu karşılaşmalardan da istediğimiz sonuçları almak istiyoruz.

Geldiğimiz nokta iyi bir nokta. Hedefimiz var. Sezon sonunda bu hedefe ulaşmak için her hafta üzerine koyarak devam ediyoruz. Bugün aldığımız üç puan camiamıza armağan olsun. Yarından itibaren Pazarspor maçı hazırlıklarına başlayacağız." dedi.

Editör: Haber Merkezi