Öğrencilerin özgüvenlerini artıran ve okul dışında eğlenceli ve adrenalin dolu bir etkinliğe ev sahipliği yapan Okullar Arası Spor festivali organizasyonunda küçük kızlarda İstaş Kentaş Ortaokulu, küçük erkeklerde Alanyurt Kocatepe Ortaokulu, Yıldız Kız ve Erkeklerde Okyanus Koleji, Genç kızlarda Birey Lisesi ve Genç erkeklerde Spor Lisesi şampiyonluğa ulaştı.

İnegöl Belediyesi tarafından 3 yıldır Başkanlık Kupası adı altında düzenlen organizasyon bu yıl Okullar Arası Spor Festivali adıyla hayata geçerken, spor şölenine dönen organizasyon 7 branşta 34 ayrı kategoride, 36’sı Ortaokul ve 30’u lise olmak üzere toplam 66 okuldan 4200 öğrencinin katılımıyla birbirinden zor ve çekişmeli maçlara ev sahipliği yapıyor.

270 ÖĞRENCİ MASA TENİSİNDE MÜCADELE ETTİ

Okullar Arası Spor Festivalinde ilk final heyecanı Masa Tenisinde yaşandı. Küçüklerde (14), Yıldızlarda(29) ve Gençlerde(28) olmak üzere toplamda 71 okul takımından 270 öğrencinin kıyasıyı mücadele ettiği müsabakalarda dereceye giren okul takımları belli oldu.

YILDIZ KIZ VE ERKEKLERDE ŞAMPİYON OKYANUS KOLEJİ

Kültür Park içerisinde bulunan Belediye Spor Salonunda oynanan masa tenisi müsabakalarında ilk heyecan yıldızlarda yaşandı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı müsabakalarda Yıldız Kızlarda Okyanus Koleji birinciliği elde ederken, ikinciliği Okyanus Koleji(B), üçüncülüğü Altıeylül Ortaokulu, dördüncülüğü ise Alanyurt Kocatepe Ortaokulu elde etti. Yıldız Erkeklerde ise birinciliğe yine Okyanus Koleji uzanırken, Organize Sanayi Bölgesi Orta Okulu ikinciliği, Yenice 19 Mayıs Ortaokulu üçüncülüğü, Altıeylül Ortaokulu ise dördüncülüğü elde etti.

GENÇ ERKEKLERDE SPOR LİSESİ, GENÇ KIZLARDA BİREY LİSESİ

Masa tenisi finallerinde liseler arasında yaşanan heyecanda ise genç erkeklerde Spor Lisesi birinciliği elde ederken, Hacı Sevim Yıldız 1 MTAL ikinciliği, Naire Çikeyeva Anadolu Lisesi üçüncülüğü, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi ise dördüncülüğü elde etti. Genç kızlarda ise birinciliği Birey Lisesi kazanırken, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi ikinciliği, Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi üçüncülüğe uzanırken, Anadolu İmam Hatip Lisesi dördüncü oldu.

KÜÇÜK KIZLARDA İSTAŞ KENTAŞ, KÜÇÜK ERKEKLERDE ALANYURT KOCATEPE

Masa Tenisi branşında son heyecan küçüklerde yaşanırken, küçük kızlarda birinciliği İstaş Kentaş Ortaokulu, ikinciliği Alanyurt Kocatepe Orataokulu, üçüncülüğü Yenice 19 Mayıs Ortaokulu elde ederken, dördüncülüğü ise Alanyurt Ortaokulu elde etti. Küçük erkeklerde ise Alanyurt Kocatepe birinciliğe uzanırken, Organize Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu ikinciliği, Yenice 19 Mayıs Ortaokulu üçüncülüğü, Bahçeşehir Koleji de dördüncülüğü elde etti.

Öğrencilerin ders dışında sportif faaliyetlerde uğraş vermelerini ve onların özgüven kazanmalarına olanak sağlayan Okullar Arası Spor Festivali birbirinden zevkli ve güzel maçlara ev sahipliği yapmaya devam edecek.